Рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів
![Рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів Рада ухвалила законопроєкт, який адаптує українську освіту до європейських стандартів](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/bf2bd0b9/614579_736dc931647ef5e0076a48989e0353f423f94c8923be37419395d1da9f1c9e321713878855.jpg)
Фото: Freepik (ілюстрація)
Про це повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
Тепер студенти зможуть самі формувати освітню траєкторію, регулювати темп і тривалість навчання, а також змінити спеціальність після пів року чи півтора навчання.
Якщо студент ще не визначився зі спеціальністю, то він може вступити на міждисциплінарну програму «Соціальні науки»: соціологія, соціальна робота та політологія. І після року-півтора студент вирішує, яка спеціальність йому ближча і продовжує її вивчати.
Окрім того, контрактники самостійно визначатимуть тривалість навчання в університеті. Можна буде пройти 4-річну бакалаврську програму за три роки або навпаки — поєднати навчання з роботою і завершити за 6–8 років.
Також встановили мінімальний обсяг аудиторних занять:
- 10 з 30 годин з викладачем для бакалаврів,
- 8 — для магістрів.
До того ж, встановили менше вибіркових курсів для регульованих спеціальностей: право, атомна енергетика, медицина, військова служба, та свободу дій для нерегульованих: філологія, фінанси, кібернетика тощо.
Читайте також: Школярі з Кривого Рогу представлять Україну на міжнародному турнірі з фінансової грамотності.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".