Український слід: брехня росіян про замах на словацького прем’єра

Український слід: брехня росіян про замах на словацького прем’єра

Фото: Перший Криворізький

«До замаху на Фіцо причетний Буданов», «Український слід у замаху на Фіцо», «Той, хто стріляв у Фіцо, відкрито підтримував Україну»: вигадки російських пропагандистів про замах на прем’єра Словаччини Роберта Фіцо.

15 травня на прем’єр-міністра Словаччини скоїли замах, кремлівські пропагандисти одразу почали намагатися приписати події «український слід».

«Прем'єр Словаччини поранений. Той, який казав, що СВО [спеціальної воєнної операції] розпочалося внаслідок розгулу українських неонацистів і Путін не мав іншого виходу. Ось так вони працюють. Що й потрібно було довести», — написала у себе в телеграм-каналі російська пропагандистка та головна редакторка RT — російської пропагандистської державної багатомовної телекомпанії, орієнтованої на закордонну аудиторію Маргарита Сімоньян.


Читайте також: Росіяни зняли фільм про Донеччину та показують його в Італії

Російський пропагандист та голова організації «Офіцери Росії» Сергій Липовий заявляв про причетність України до стрілянини у Словаччині. За його словами, за цим стоїть начальник Головного управління розвідки (далі — ГУР) Міноборони України Кирило Буданов.
«[Ймовірність того, що] Буданов стоїть за цим, [становить] 99%, він повністю під управлінням ЦРУ. Руками ГУР керують ЦРУ, і цілком можливо, що це було сплановано та узгоджено», — наводить слова Липового російський «Абзац».
Версії про «український слід» нежиттєздатні. Схожу брехню росіяни вже розповсюджували після теракту у російському «Крокус-Сіті Голлі» та обстрілі багатоповерхівки на Білгородщині.

Словацькі ЗМІ назвали ім’я нападника, якого затримали в той де день. Ним, за їхньою інформацією, виявився Юрай Цинтула — словацький письменник та поет. Він працював у службі безпеки в торговому центрі і мав дозвіл на зберігання зброї.

Цинтула є активістом ліберальної партії «Прогресивна Словаччина». У соціальних мережах він відкрито висловлював свою неприязнь до Фіцо. Чоловік неодноразово брав участь у заходах забороненої організації Slovensk Branci, яка є ультраправою та тісно пов'язана з російським клубом «Нічні Вовки». Цей клуб організовував військовий вишкіл школярів у Словаччині та підтримував невизнані ДНР і ЛНР.

Такі «вкиди» російської пропаганди — намагання дискредитувати Україну в очах світової спільноти та зменшити постачання зброї нашій державі.

Більше про російську брехню читайте у спецпроєкті 1kr.ua «Боротьба з дезінформацією»

Фото: Владислав Нестеренко

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну