Все буде слем: у Кривому Розі відбулося літературне змагання поетів

Все буде слем: у Кривому Розі відбулося літературне змагання поетів

Фото: Анастасія Попович

Нещодавно в Кривому Розі відбувся літературний слем, який громадська організація «Порода» організувала спільно з Харківськими слем-майстрами.

Про це повідомила журналістка «Першого Криворізького».

Засновниця ГО «Порода» Ірина Божко розповідає, що слем — це завжди лотерея, оскільки судді обираються з залу і не можна передбачити критерії, за якими вони оцінюватимуть вірші, результати завжди непередбачувані та цікаві. В цьому свій азарт.

«Слем — це динамічний формат, зазвичай такі події проводяться в барах, рок-клубах, як уже було в Кривому Розі. Але ця подія відбувалася в камерній обстановці, і вийшла достатньо цікавою та емоційною, було що обговорити після події. Саме з цією командою організаторів слем в Кривому Розі відбувся вже втретє, і кожного разу це було по-різному. Різні тексти, різні емоції, різний результат — цим і прекрасний цей формат, бо він не набридає, і навіть люди, які не дуже цікавляться поезією можуть для себе щось відкрити», - додає Ірина.

Слем-майстер Артем Ельф сказав, що йому дуже сподобалася криворізька аудиторія, яка класно приймала харківських слемерів.
«Публіка була активна, я побачив старих друзів, що було дуже приємно, також ми показали наш харківський вайб, побачили нових для себе авторів, тому було цікаво. Взагалі ми проводимо слеми в рок-клубах, барах, чи на інших локаціях де є алкоголь та достатньо розкута аудиторія, але і в таких камерних дружніх умовах було класно знаходитися», — додає харків’янин.

Учасник слему Владислав Малишев розповів, що не очікував пройти у фінал слему, але підготував 3 вірші на різні гострі соціальні теми.
«Перший був вірш про те, що в освіті зараз вимагають все більше електронних сертифікатів які мають якось показати якість твоєї освіти, але по факту більшість поспіхом проходить ті курси, щоб отримати додаткові бали для складання сесії. Ніби навчання не для того, щоб отримати знання, а щоб отримати відзнаки чи високі оцінки.

Творчість починає губитися серед електронних сертифікатів не лишаючи місця справжньому митцю який живе у кожному з нас.

У другому вірші я підняв тему маскулінності, я вважаю, що такі теми важливо висвітлювати, бо не хочу бути для протилежної статі тим, кого треба боятися.

Я не хочу жити у світі у якому інші не хочуть бути зі мною.»

В слемі перемогла поетка з Кривого Рогу Ірина Божко.

Учасниця слему й криворізька поетка Вікторія Смушок сказала, що, на її погляд, захід пройшов чудово та перемогла достойна людина.
«Дуже вдячна глядачам і глядачкам за вибір сильної поетки. Попри те, що формат слему мені неблизький, це радше забавка, ніж серйозне поетичне змагання, було весело. Поки важко оцінити роль подібних заходів у літературному процесі, але ми принаймні зібрали певну суму на донат і це найголовніше», - додає Вікторія.

На заході зібралося близько 60 людей, з допомогою яких організація зібрала 2000 гривень на донат для 503 окремого батальйону морської піхоти.


Наступна подія, яку організовує «Порода» - Фотоекскурсія у парк Харіна. На Екскурсії ви дізнаєтесь про родину Харіних та їхній внесок у розвиток Кривого Рогу, побачите стайні, млин та електростанцію XIX століття, зможете обійняти трьохсотлітні дуби з обхватом понад 5 метрів та зробити гарні світлини разом з фотографом Денисом Косим.

Коли?
18 травня (збір об 11:00 на зупинці Центральній)

Скільки?
Вартість — 200, усі кошти — для ЗСУ (для ВПО та військових — безоплатно)

Для Реєстрації пишіть Ірині Божко.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну