Гранти для українських садів та теплиць: виплати перевищили 860 мільйонів гривень

Гранти для українських садів та теплиць: виплати перевищили 860 мільйонів гривень

Фото: Перший Криворізький

За час дії державної програми для садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства сума виплат перевищила 860 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, за даними Комітету з питань аграрної та земельної політики, ще восьми агропідприємствам були виплачені гранти на суму 35,1 мільйона гривень у межах програми «єРобота».

Всього з початку 2024 року вже було виплачено 155,1 мільйона гривень для 39 виробників. З них 106,6 мільйона гривень отримали 28 господарств на розвиток садівництва, а 48,5 мільйона гривень пішли на розвиток тепличного господарства.
Раніше редакція «Першого Криворізького» розповідала, що одне з підприємств Миколаєва, яке займається озелененням, утратило половину теплиць і зелених насаджень через обстріли російських військових.

Зазначимо, що програма діє з 1 липня 2022 року та передбачає підтримку малого і середнього бізнесу в аграрному секторі. Вона має чотири напрями:

  • «Своя справа»;
  • «Свій сад»;
  • «Своя теплиця»;
  • «Новий рівень».

Гранти надаються представникам аграрного сектору в розмірі до 70% вартості проєкту, але не більше 10 мільйонів гривень. Крім того, заявник повинен фінансувати не менше 30% власними або кредитними коштами. Обов'язковою умовою є працевлаштування працівників.

Також слід зазначити, що фінансування агровиробників за урядовою програмою «єРобота» протягом 2024-2025 років відбувається завдяки підтримці Світового банку в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».Посилання скопійовано в буфер обміну