У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку полеглому Герою Ігору Байсалову

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку полеглому Герою Ігору Байсалову

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні, 12 квітня, на фасаді криворізької школи № 12 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки загиблому Герою Ігору Байсалову.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького» з місця події.

Вшанувати пам'ять воїна прийшли рідні, друзі, побратими, адміністрація школи, а також представники Центрально-Міської райради.

До портрета Героя поклали квіти.

Його запамятали товариським, харизматичним, щирим, з відмінним почуттям гумору та завжди усміхненим.

Всі вчителі та однокласники любили та поважали Ігора. Він завжди брав активну участь в спортивних змаганнях та святкових подіях школи.

З початку повномасштабного вторгнення Ігор спершу допомагав військовим як волонтер. Забезпечував харчуванням, облаштовував блокпости тощо. Згодом пішов до військкомату, далі його зарахували до 129 бригади Української добровольчої армії «Арей».

13 травня 2022 року вже брав активну участь у визволенні територій на Херсонському напрямку. Потім у Запорізькій області, де теж велись активні бойові дії. Нажаль, Донецький напрямок став останнім.

8 липня 2023 року під час виконання бойового завдання Ігор загинув під час ворожого обстрілу позиції. Отримав поранення, не сумісне з життям.

Указом Президента України від 10 листопада 2023 року, за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, молодшого сержанта Ігора Байсалова нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Право відкрити меморіальну дошку надали дружині загиблого – Олені Байсаловій.

«Ігор повернувся з війни, але, на жаль, на щиті. Я дуже вдячна навчальному закладу, що є така нагода залишити в пам’яті наших нащадків та мешканців міста його. Щоб про нього дізналися якомога більше людей. Пам’ятали, що він не поставив власні інтереси вище інтересів держави, а став на захист родини, дітей на країни», — сказала Олена під час урочистої промови.

Нагадаємо, що сьогодні, 12 квітня, на фасаді криворізького ліцея також відкрили меморіальну дошку на честь загиблого криворіжця Єгора Біркуна.

Посилання скопійовано в буфер обміну