Вольові й нескорені: у Кривому Розі пройшов турнір з тенісу серед ветеранів

Вольові й нескорені: у Кривому Розі пройшов турнір з тенісу серед ветеранів

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні, 6 квітня у Кривому Розі пройшов турнір з настільного тенісу серед ветеранів у межах проєкту «ТитаниUA».

Про це повідомляє журналістка Першого Криворізького.

Ветерани здобули перемоги у різних категоріях:
1 категорія:
  • І місце — Руслан Волошенюк;
  • ІІ місце — Едуард Руденок;
  • ІІІ місце — Василь Стуженко.
2 категорія:
  • І місце — Віталій Лисюк;
  • ІІ місце — Валерій Кропова;
  • ІІІ місце — Роман Журавель.
3 категорія:
  • І місце — Ігор Павлов;
  • ІІ місце — Петро Боговіченко;
  • ІІІ місце — Сергій Гончаренко.
Організатор турніру Юрій Сіньковський розповів, що цей захід відбувається за ініціативи голови криворізької військової адміністрації Євгена Ситниченка і передбачає залучення ветеранів до спорту та здорового способу життя.

Мета заходу — об'єднати ветеранів, щоб вони спілкувалися, ділилися досвідом того, як вони борються з різними посттравматичними синдромами.

Євген Ситниченко сказав:
«Ми допомагаємо хлопцям повернутися до цивільного життя. Проводячи такі змагання ми залучаємо їх до спілкування та комунікації, сьогодні майже 70 ветеранів взяли участь в змаганнях».
Олег Щербак із 129 бригади розповів, що зараз проходить реабілітацію після поранення на Херсонщині.
«Я в бригаді з 24 лютого 2022 року. Зібрались друзями й родичами та пішли в бригаду всі разом. Дуже позитивно ставлюся до таких турнірів, чим більше їх буде, тим краще буде настрій ветеранів. Багато хто закривається в собі — у когось втрачені кінцівки, у когось контузії, порушення зору, як у мене, фантомні болі та інше. А такі заходи позитивно впливають на ветеранів: вони отримують приємні емоції від турніру, спілкування з побратимами та атмосфери», — додав ветеран.
Син Олега Щербака сказав:
«Військові молодці, прийшли займатися спортом, не дивлячись на поранення, вони все одно продовжують радіти життю».
Тетяна Домбровська прийшла підтримати друзів та знайомих, які беруть участь в турнірі.
«Хлопцям важко після бойових дій повернутися до звичайного життя, а тут вони можуть зустрітися, поспілкуватися, пограти на турнірі та гарно провести час», — додає криворожанка.
Військовий з позивним "Мартин", який отримав поранення ноги під Херсонщиною каже:
«Приємно, що ветерани можуть так збиратися, вони відчувають себе потрібними».
Одна зі спонсорок події Інна Іванченко — небайдужа криворожанка розповіла, що поважає наших захисників та роботу Юрія Сіньковського.
«Я спонсорка турнірів ще з першого турніру по футболу, який відбувся у 2015 році. На цей раз я підготувала хлопцям у подарунок тортики. Чашки та футболки передали партнери з телеканалу "Ісландія ТВ», — розповіла Інна.
Також на заході подарунками були гроші, медалі, кубки, сертифікати, ліки та бейсболки.

На заході був присутній Жорж Каруца — заслужений тренер України та вчитель-методист військового ліцею, який має багато відзнак за заслуги перед містом.
«Мені дуже приємно бути на таких заходах, які проводить Юрій Сіньковський, він проводить також інші спортивні змагання: наприклад з плавання та легкої атлетики. Ці змагання — це реабілітація наших воїнів, перемога над собою, проява сили волі. Всі ці хлопці дуже вольові та шановані люди. Мені зараз 86 років і я вже 37 років працюю у військовому ліцеї, більше ніж 3000 моїх вихованців захищають нашу державу, серед них є генерали та полковники, тому мені це дуже близько до серця. Понад 90% наших вихованців йдуть далі у вищі навчальні заклади силових структур, тому це все — моя праця та допомога країні», — сказав Жорж.
Відвідувачка заходу Саша сказала: «Тут круто, тому що я люблю спорт і сама займаюсь спортом. Я розумію, що такі турніри дуже важливі для наших воїнів, щоб відволіктися від війни та повернутися до звичайного життя».

На заході, окрім ветеранів, було більше 100 людей.


Раніше ми писали про те, що українська збірна з адаптивних видів спорту привезла 76 медалей зі змагань у США.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького".

Посилання скопійовано в буфер обміну