Втретє наново: історія про міжнародну тренерку та психологиню родом із Донеччини

Втретє наново: історія про міжнародну тренерку та психологиню родом із Донеччини

Фото: Перший Криворізький

У 2014 році Ользі Ботвіновій довелося тікати від війни Росії проти України з Донецька. У 2022 війна наздогнала жінку вдруге. Вона була вимушена евакуюватися з окупованого Херсону до Дніпра, де в її квартиру в багатоповерхівці поцілили росіяни. Відновившись після отриманих травм, Ольга все одно змогла продовжувати свою справу й мотивувати сотні українок та українців.

Сьогодні Ольга продовжує кар’єру бізнес-тренерки та збирає сотні учасників на своїх нетворкінгах і мотиваційних сесіях по всій Україні й навіть за кордоном. У 2023 році Ольга та її команда змогли поставити Національний рекорд України «Найбільша кількість людей, які одночасно поставили цілі розвивати Україну», а вже у 2024 році жінка отримала міжнародний орден Королеви Анни «Честь Вітчизни».

орден, нагорода

Авторка фото: Ольга Ботвінова

«Під час повномасштабної війни ми прийняли найголовніше рішення — залишатися вдома та продовжувати об'єднувати, мотивувати і надихати наших людей. За ці два роки ми втілили понад сто проєктів. Також ми проводимо заходи для українців у різних країнах світу», — говорить засновниця Botvinova education center, менторка та психологиня Ольга.
У кожному місті Ольга починала своє життя з нуля. Але жодна втрата не стала причиною здатися та опустити руки. Її це тільки більше надихало робити добрі справи, вірити в українців і мотивувати людей, які своєю чергою мотивують її.

люди, героїня

Авторка фото: Ольга Ботвінова

«Після влучання ракети в наш дім, я переживала синдром провини вцілілого, я не розуміла як жити далі. І в той момент прийшли люди. Вони писали, підтримували, надихали, вони питали мене: коли будуть наступні заходи, тренінги. Але тоді я навіть не могла встати з ліжка, але люди просто писали в соцмережах, телефонували, передавали квіти і маленькі такі листівки. Тоді я зрозуміла, що багато людей одночасно об'єдналися, щоб допомогти нам встати та продовжити життя. Тож якщо Бог мені дарував життя, то я не можу втратити таку можливість, я повинна щось робити», — говорить Ольга.

Більше про історію Ольги Ботвінової — в інтерв'ю героїні для «Першого Криворізького». Також дізнатися про наступні вебінари, тренінги від Ольги можна на її сторінці Botvinova education center.



Цей матеріал став можливим у межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю онлайн-медіа «Перший Криворізький» і не обов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.

Відео: Денис Шабанін Тадеуш Бабеуш

Редактор: Альона Музика

18 квітня — День пам`яток історії та культури

18 квітня — День пам`яток історії та культури

Фото: Первый Криворожский

18 квітня Міжнародний день пам'яток історії та культури. Він також відомий як День всесвітнього спадку. Ідею створити таке свято було винесено на розгляд під час симпозіуму в Тунісі, що був організований Міжнародною радою з охорони пам’яток та історичних місць 1982 року. А вже через рік ООН затвердила Міжнародний день пам'яток і історичних місць як важливу подію.

18 квітня — День власників домашніх тварин (Pet Owners Independence Day). Ідея створити таке жартівливе свято для власників домашніх тварин прийшла, щоб була окрема дата, коли такі люди можуть просто відпочити від турбот про свого улюбленця і полежати на дивані. 18 квітня прийнято обмінюватися з тваринами роботою. Наприклад, можете попрохати собачку принести вам капці, а ви за це похвалите улюбленця.

18 квітня в Україні святкують День заснування Товариства Червоного Хреста. Саме цього дня 1918 року в Києві відбувся перший з'їзд товариства завдяки старанням Маріїнської громади сестер милосердя. Товариство Червоного Хреста — це гуманітарна добровільна громадська організація, яка має за мету допомагати людям, захищати їхнє життя і здоров'я, сприяти полегшенню мук.

Іменинники — Марк, Платон, Семен (Симеон), Федора (Феодора).

Міжнародний день пам'ятників і історичних місць, також відомий як День всесвітньої спадщини, встановлений у 1982 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО.

Прикмети 18 квітня
  • якщо на околиці все виразно чується — незабаром чекайте негоди і вітряної погоди;
  • день теплий і безвітряний, а вночі стає прохолодно — чекайте стійкої гарної погоди;
  • птахи мовчать — чекайте негоди;
  • вважається, що саме 18 квітня встановлюються теплі дні.
Історичні події в Україні та світі 18 квітня
1846 — американець Роял Хаус запатентував телеграфний апарат.

1902 — Данія стала першою країною, в якій відбитки пальців стали використовуватися для встановлення особи злочинців.

1909 — Ватикан канонізував Жанну д'Арк.

1927 — запатентований прилад штучного дихання.

1995 — Київська міська рада прийняла рішення про повернення древнього герба міста із зображенням архангела Михайла.

Посилання скопійовано в буфер обміну