Криворожанки Олена Зеленська та Олена Гончарук увійшли до переліку «УП100. Сила Жінок»
![Криворожанки Олена Зеленська та Олена Гончарук увійшли до переліку «УП100. Сила Жінок» Криворожанки Олена Зеленська та Олена Гончарук увійшли до переліку «УП100. Сила Жінок»](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/214f451a/611430_39e658d9b6c8845fa4a6ff0591b1b79cdb35a559ad39fedc2e2b2b3ce40fecc41711022320.jpg)
Фото: pravda.com.ua
Про це йдеться на сайті Українська правда.
В Україні відзначили 100 жінок, які:
- з перших днів повномасштабного вторгнення приєдналися до війська або стали волонтерками;
- рухають науку та освіту, культуру та бізнес у найважчий період існування української держави.
«Українська жінка сьогодні — це про те, як, перемагаючи біль і страх, шукати сенси там, де їх інколи неможливо знайти, підніматися і йти далі. Ми відзначаємо сотню українських жінок, які наближають перемогу щоденною працею, самопожертвою та турботою про наступні покоління українців», — йдеться у повідомленні.
Олена Зеленська – Перша Леді України. Входить до списку 100 найвпливовіших людей 2023 року за версією журналу Time.
Олена Гончарук – директорка Національного центру Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільшого кіноархіву України, в якому зберігається більше 7 000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.
У 2021 році Олена Гончарук очолила Довженко-Центр. За керівництва топменеджерки почалася системна робота над відновленням національної кінематографічної спадщини, а також оцифруванням старих плівок.
Після початку повномасштабної війни Довженко-Центр почав організовувати кінопокази українських фільмів у Київському метрополітені, а також за кордоном.
Ярослава Магучіх — легкоатлетка з Дніпра, яку визнали найкращою спортсменкою 2023 року.