Містяни вшанували визволителів Кривого Рогу від нацистських загарбників
![Містяни вшанували визволителів Кривого Рогу від нацистських загарбників Містяни вшанували визволителів Кривого Рогу від нацистських загарбників](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/5648758c/608128_b085a52acfd54aba77ecfb34a704c91cd20fa63fd232cca181de08aa8d0b49701708592724.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналіст «Першого Криворізького» з місця події.
За інформацією Управління преси та внутрішньої політики виконкому міської ради, на сьогодні у Кривому Розі 2047 ветеранів Другої світової війни, з них – 13 фронтовиків.
Бої за визволення Кривого Рогу від німецької окупації почалися у жовтні 1943 року.
5 лютого звільнили Апостолове, через 3 дні — Нікополь. 17 лютого розпочалися бої за Кривий Ріг. Тоді загинуло більше 30 000 радянських воїнів. 75 000 поранили. Після визволення у місті працювало 69 шпиталів.
21 лютого 1944 року звільнили залізничну станцію Довгинцеве, Соцмісто, Зелене містечко. 22 лютого — історичний центр — площу Визволення та прилеглі території.
22 лютого вважають днем визволення.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"