Зеленський звільнив Наєва з посади командувача Об`єднаних сил ЗСУ: хто його замінить

Зеленський звільнив Наєва з посади командувача Об`єднаних сил ЗСУ: хто його замінить

Фото: ukrinform.ua

Президент Володимир Зеленський звільнив Сергія Наєва з посади командувача Об'єднаних сил ЗСУ, натомість на його місце призначив Юрія Содоля.

Про це йдеться в указах, опублікованих на сайті Офісу президента.

«Звільнити Наєва Сергія Івановича з посади Командувача об'єднаних сил Збройних Сил України», — зазначається в тексті.

Юрій Содоль – український військовий. У березні 2018 року був призначений командувачем Морської піхоти України. У грудні 2018 року отримав звання генерал-лейтенант. 28 лютого 2022 року отримав державну нагороду "Герой України".

Содоль закінчив Сумське вище артилерійське командне училище (з 1988 по 1992 рік), був у Десантних військах з 2003 року. У 2007 році він став командиром 25 повітрянодесантної бригади, а з 2014 року брав участь у боях з росіянами на сході України.

Тоді під командуванням Содоля була повітрянодесантна бригада, яка не менше 5 місяців провела в активних боях. Через рік військовий обійняв посаду заступника командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ, після чого у 2018 році очолив Морську піхоту.

Нагадаємо, що ввечері 8 лютого стало відомо, що Валерій Залужний залишає посаду головнокомандувача ЗСУ.

На посаду головнокомандувача ЗСУ Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше очолював Сухопутні війська.

Згодом за пропозицією Сирського Зеленський призначив генерал-майора Анатолія Баргилевича новим начальником Генерального штабу Збройних сил України.

Посилання скопійовано в буфер обміну