Важливо

В Україні за тиждень виявили понад 140 тисяч випадків захворювання на ГРВІ, грип та Covid-19

В Україні за тиждень виявили понад 140 тисяч випадків захворювання на ГРВІ, грип та Covid-19

Фото: Pixabay

З 15 до 21 січня до лікарень з ГРВІ, грипом та COVID-19 госпіталізовано 4 728 українців, 2 364 з яких — діти до 17 років. Загалом за тиждень виявили 142 006 випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Наразі в усіх регіонах України зберігається неепідемічний рівень. Серед усіх зареєстрованих випадків гострих респіраторно-вірусних захворювань переважає COVID-19.

З початку епідсезону в Україні зареєстровано 130 232 випадки захворювання на COVID-19 та 650 летальних випадків внаслідок ускладнення захворювання, серед яких чотири — серед дітей.

У січні у п?яти областях виявили дев?ять випадків субваріанту коронавірусу JN.1«Дженні».

Три випадки — на Сумщині, по два — у Волинській та Черкаській областях та по одному — у Рівненській і Запорізькій областях. З початку місяця також зареєстровано три випадки субваріанту коронавірусу BA.2.86 «Пірола». Серед захворілих лише одна із 12 людей мала два щеплення проти COVID-19.

Наразі у 20 регіонах України циркулюють віруси грипу А та В. Від ускладнень грипу з початку епідсезону померло 14 українців, усі — серед людей старше 30 років, які не мали щеплень проти грипу.

Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. Станом на 21 січня проти грипу вакцинувались 129 840 українців.

Вакцинація проти COVID-19 у 2024 році, як і в попередні роки, залишається безоплатною для кожного українця. Записатися на неї можна у свого сімейного лікаря або зробити її в пункті щеплень у медзакладах.

Наразі працює дві тисячі пунктів щеплень, дізнатись їхні адреси та графік роботи можна за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 «Comirnaty» для дітей (виробник «Pfizer»). Також доступна Омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer») рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення.

Посилання скопійовано в буфер обміну