У січні дев’ять українців захворіли на штам коронавірусу «Дженні»

У січні дев’ять українців захворіли на штам коронавірусу «Дженні»

Фото: health.apostrophe.ua (ілюстрація)

У січні в Україні зареєстрували 9 випадків нового субваріанту штаму коронавірусу «Омікрон» — JN.1, який називають «Дженні».

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Читайте також: Нова хвороба Х: що потрібно знати криворіжцям про захворювання

Три випадки вірусу виявили на Сумщині, по два випадки у Волинській та Черкаській областях та по одному у Рівненській і Запорізькій областях.

«Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді - тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення», — зазначає заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед захворілих в Україні лише одна із 9 людей мала 2 щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів - 27-73 роки.

Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту.

Посилання скопійовано в буфер обміну