Як РФ використовує тему обміну полоненими для дестабілізації ситуації в Україні
![Як РФ використовує тему обміну полоненими для дестабілізації ситуації в Україні Як РФ використовує тему обміну полоненими для дестабілізації ситуації в Україні](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/cf412436/605508_0728d3eddf4ed73bf1c0ac8190b5438714ba507f24b06d3def3a0708eedc39931705667766.jpg)
Фото: Перший Криворізький
В містах України, в тому числі у Кривому Розі дійсно проходять мирні акції на підтримку військовополонених та їхніх рідних.
Проте, як повідомила редакції “Першого Криворізького” організаторка акцій у Кривому Розі Олександра, мета акцій — нагадування суспільству про полонених: “Ми хочемо нагадати нашим людям, що наші герої знаходяться в пекельних умовах. Ми хочемо, щоб суспільство боролося за полонених. Ми просимо кожну українку і кожного українця, щоб говорили про наших рідних”.
На своїх ресурсах пропагандисти РФ стверджують, що учасники мирних акцій нібито вимагають саме від влади України звільнити рідних, а посадовці не реагують на ці акції.
![дезінофрмація РФ Брехня РФ про мітинги в України](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/cf412436/605507_0728d3eddf4ed73bf1c0ac8190b54387587842_947e33a43ec4c0afcfae5bcc478d62771705667818.jpg)
“Я думаю, що українська влада робить все, що від неї залежить, це РФ зупиняє обміни, але все одно необхідно нагадувати про полонених і добиватись обмінів щодня”, — прокоментувала Вікторія, учасниця акцій, яка чекає з полону свого брата, який 17 травня 2022 року вийшов з Азовсталі. Відтоді з ним немає ніякого зв’язку.
![акція полонені Кривий Ріг Мирна акція в підтримку полонених у Кривому Розі](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/cf412436/605506_0728d3eddf4ed73bf1c0ac8190b54387587843_947e33a43ec4c0afcfae5bcc478d62771705667818.jpg)
“Єдиним джерелом, яке постійно ускладнює обмінний процес та нівелює всі зусилля України, є сама Росія”,— повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
![Лубінець про обміни Дмитро Лубінець про хвилю дезінформації РФ про обмін полоненими](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/cf412436/605505_0728d3eddf4ed73bf1c0ac8190b54387587841_947e33a43ec4c0afcfae5bcc478d62771705667818.jpg)
Україна за жодних умов не припиняла і не припинить намагання повернути наших воїнів, йдеться на сайті омбудсмена.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими 3 грудня попереджав про те, що РФ готує хвилю дезінформації проти державних органів України, які працюють над процесами обміну полоненими.
Мета російських спецслужб – дестабілізувати ситуацію всередині українського суспільства та посіяти недовіру до державних органів, які організовують обміни полоненими.
Так, наприклад, російські пропагандисти поширювали інформацію про те, що 3 січня з ворожого полону повернули не 230, а 173 українських військовослужбовців.
Закликаємо наших читачів бути обережними та не піддаватися на російську пропаганду, яку ми розвінчуємо у спецпроєкті “Боротьба з дезінформацією”.
Як ви вважаєте, чи добре Ви розрізняєте російську дезінформацію від правди?