«Слово пацана» — серіал-роспропаганда. Що з ним не так?

Фото: Перший Криворізький
У відео «Першого Криворізького»: історія створення серіалу, як росіяни втілили головні меседжі своєї пропаганди у «продукті» для підлітків; на чому будується сюжет і що свідомим українцям, зокрема й криворіжцям, із цим робити.
«Слово пацана» — серіал про підліткові банди в Казані пізніх 1980-х. Він став популярним у російських та частини українських підлітків; пісня «Пыяла» гурту «Аигел», що є саундтреком серіалу, зараз на четвертому місці українського чарту на Apple Music.
До наглядової ради організації «Институт развития интернета», за допомогою якої зняли серіал, входять російські пропагандистка Маргарита Симоньян та заступник голови адміністрації президента Сергій Кирієнко. У соцмережах — шалена кількість коментарів від українців щодо сюжету серіалу; деякі українці знімають TikTok під саундтрек «Слова пацана» або свою реакцію на серіал.
Відео: Альона Музика Даніїл Токмаков
Обстріл Дніпропетровщини: поліція прийняла понад 230 заяв про пошкодження майна

Фото: Національна поліція Дніпропетровської області
Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції Дніпропетровської області.
Станом на 15:00 правоохоронці зареєстрували вже 237 повідомлень. З них 175 заяв мешканці подали безпосередньо на місці руйнувань, ще 62 звернення надійшли телефоном на лінію «102».
Поліція продовжує працювати в місті: фіксує наслідки удару, приймає заяви від людей, допомагає документувати збитки для подальшої компенсації.
Нагадаємо, що 27 квітня близько 2-ї ночі російські військові атакували Павлоград та район ударними безпілотниками. Удар припав по цивільній інфраструктурі. Внаслідок атаки загинув чоловік, постраждала 14-річна дівчина.
Пошкоджень зазнали багатоповерхівки, магазини, об'єкти міської інфраструктури та сільськогосподарське підприємство. Люди залишилися без вікон, електрики, газу, деякі приміщення вигоріли.
Правоохоронці закликають постраждалих мешканців подавати заяви про пошкоджене майно, щоб надалі мати можливість отримати державну допомогу через програму «єВідновлення».
Документування наслідків триває. Рятувальники, поліція, представники міської влади та волонтери працюють у посиленому режимі, допомагаючи людям ліквідовувати наслідки атаки.