Роботу медико-соціально експертної комісії перевірили: які порушення виявили

Роботу медико-соціально експертної комісії перевірили: які порушення виявили

Фото: armyinform.com

На виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України для перевірки роботи медико-соціально експертної комісії у вересні затверджено склад регіональних робочих груп, до яких увійшли фахівці з експертизи, представники науково-дослідних установ.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Вони проводили перехресну перевірку роботи комісій у регіонах. Для опрацювання результатів перевірок регіональними робочими групами створена міжвідомча робоча група, до якої входять представники міністерств, відомств і силових структур.

За результатами проведеної роботи було виявлено низку проблемних питань. Загалом із опрацьованих робочими групами 53,7 тисяч медико-експертних справ чоловіків віком від 18 до 60 років, яким встановлено інвалідність вперше за період дії воєнного стану, відібрано для повторного огляду 781 справу.

Окрім цього, триває взаємодія з правоохоронними органами в рамках розслідувань за кримінальними провадженнями. Нині опрацьовано понад 5,5 тисяч медико-експертних справ. У 40 справах рішення МСЕК було визнано сумнівними та призначено додаткову експертизу.

Після чого експертні рішення у 21 справі були переглянуті і скасовані. У 16 випадках ІІ група інвалідності скасована і встановлено ІІІ групу інвалідності; у 5 випадках групу інвалідності було знято.

Серед об’єктивних і системних проблем, що спостерігаються в роботі МСЕК, можна назвати слабке матеріальне забезпечення і недостатність потрібних лікарів у складі комісій. В окремих областях вона сягає 93%. У п’яти областях України кількість комісій МСЕ недостатня для обслуговування населення цих регіонів.

Які порушення виявили безпосередньо в роботі комісій?

Найбільше порушень – у веденні медичної документації. Так, в медичних документах, які направлялись на МСЕК, вказували вищий ступінь порушення без підтверджувальних досліджень. А іноді, навпаки, призначали додаткові дороговартісні обстеження, які просто були непотрібні. Цим створювали додаткове фінансове навантаження.

Виявлені також випадки, коли свідомо встановлювали групу інвалідності, обґрунтовуючи рішення наявністю соціального фактора.

Які покарання вже понесли порушники

Під час перевірок було виявлено і випадки фальсифікації документів, інформацію про що передано в правоохоронні органи. За результатами цього в окремих регіонах відбулась заміна складу комісії, винесення доган та навіть звільнення голови МСЕК.
Приміром, у роботі міжрайонної Вінницької МСЕК були виявлені сфальсифіковані виписки стаціонарного лікування. Діагнози були сформовані лікарем закладу охорони здоров’я без відповідної кваліфікаційної спеціальності, що призвело до необґрунтованого винесення рішення МСЕК. У зв’язку з цим було застосовано жорсткі адміністративні висновки, зокрема, склад комісії змінили та звільнили її голову. Подано відповідну заяву до правоохоронних органів.

У ході перевірки рішень спеціалізованої МСЕК в Івано-Франківській області виявлено підроблені виписки про стаціонарне лікування. У лікарні розпочато кримінальну справу щодо медичної сестри ЛКК і підроблення певної документації. Про дані факти повідомлені правоохоронні органи, відкрито кримінальну справу щодо лікаря-психіатра Обласної психіатричної лікарні №1.

Що буде зроблено для оптимізації подальшої роботи МСЕК

Перевірка роботи МСЕК буде проводитися на регулярній основі. Вона включатиме як перевірку медико-експертної документації, так і проведення моніторингу роботи комісій під час огляду та обстеження пацієнтів та людей з інвалідністю.

Буде забезпечено контроль за підключенням обласних центрів МСЕ до електронної системи охорони здоров’я з метою контролю якості реабілітаційних заходів та контролю щодо правдивості документів, що надаються ЛКК закладів охорони здоров’я.

Надалі ширше застосовуватиметься відповідальність закладів охорони здоров’я за необґрунтоване направлення на МСЕК. Так, у разі виявлення зловживання службовим становищем, службового підроблення або службової недбалості під час направлення хворого до ЛКК голова комісії у триденний строк інформуватиме про порушення правоохоронні органи.

Також буде запроваджено проведення обстежень мультидисциплінарними командами під час направлення на МСЕК пацієнтів.

Підсумковий звіт та рекомендації за результатами перевірок направлено, зокрема, головам військових адміністрацій для вжиття заходів реагування та усунення недоліків.

Нагадаємо, МОЗ спільно з партнерами впроваджує також комплексне реформування в Україні медико-соціальної експертизи та зміни оцінки і забезпечення потреб для людей з обмеженням повсякденного функціонування відповідно до плану заходів, схваленого урядом.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну