«100 картин жінок Героїв»: криворожанка взяла участь у виставці пам’яті загиблих військових

«100 картин жінок Героїв»: криворожанка взяла участь у виставці пам’яті загиблих військових

Фото: Олена Байсалова

У Києві проходить виставка «100 картин жінок Героїв», в якій представлені картини жінок полеглих військових. Взяла в ній участь і дружина загиблого військового з Кривого Рогу Ігора Байсалова — Олена.

Виставку можна відвідати до 7 грудня за адресою: Київ, вулиця Десятинна, 12.

Журналістка «Першого Криворізького» поспілкувалася з Оленою Байсаловою та дізналася подробиці мистецької події.

В Україні існує спільнота «Ми разом», яка об’єднує жінок полеглих Героїв зі всієї України.

«Спочатку приблизно 50 дівчат, щоб підтримувати одна одну, просто спілкувалися у соцмережі та проводили спільні відеоконференції. Нам все-рівно тяжко у суспільстві, воно нас трошки не розуміє. Тому таке спілкування більш підтримує», – розповіла Олена.

За її словами, коли дівчат ставало все більше, вони ж цю спільноту і створили. Далі, якщо бачать дописи про загибель військових, то відправляють їх жінкам посилання, щоб вони теж могли долучитися до групи.

«Через цю спільноту мене і запросили взяти участь в малюванні картин. Участь могли взяти всі, за бажанням», – додала вона.Було 32 майстер-класи, які проходили в Києві під керівництвом художника Олега Юрова.

«Збирались по 6 дівчат. Кожна обирала близьку собі тему, яка асоціювалась безпосередньо з її Героєм та викликала емоції. Потім 9 місяців проходили майстер-класи», – повідомила дружина Героя.


А далі у організаторок від спільноти (Ольги Пінської, Оксани Боркун та Тетяни Ваценко-Бондарєвої), а також безпосередньо Олега Юрова виникла ідея зробити ось таку виставку «100 картин жінок Героїв».

Кожна дівчина також до картини описувала свою історію кохання з чоловіком. Додавала опис та фото зі спільних архівів.

«Заходиш у виставкову залу, і одразу тебе охоплює відчуття кохання, затишку, ніжності і водночас печалі, скорботи та нездійснених мрій. Кожна картина супроводжувалась історією кохання. Всі різні і прекрасні по-своєму...Сльози наверталися на очі постійно. І знаєте, було відчуття, що наші чоловіки поруч...наші Янголи-Герої», – так Олена описала свої враження від виставки на своїй сторінці у соцмережі.

Виставкою хотіли, щоб звернули увагу якомога більше людей на наступне:

  • однозначно розповісти про своїх чоловіків, щоб пам’ятали про них та їх подвиги;
  • привернути увагу українців та іноземців, щоб донатили та допомагали хлопцям, які залишилися на захисті України.


Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну