У Кривому Розі працює гуманітарний центр для переселенців та малозабезпечених родин
![У Кривому Розі працює гуманітарний центр для переселенців та малозабезпечених родин У Кривому Розі працює гуманітарний центр для переселенців та малозабезпечених родин](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/598345_518a35afd2c3403d8205d5d033d4eef0c13379254e9b12a16da6c50a41f02d6f1698160309.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».
Всіх вимушених переселенців та жителів Кривого Рогу, які мають потребу в одязі, взутті, посуді, іграшках — запрошують до гуманітарного центру, який розташований на мікрорайоні Карачуни.
Його засновниця – Ксенія Гусарова, почала займатися волонтерською діяльністю з початку повномасштабної війни.
«Як виникла ідея це організувати? Коли почалася війна, то ми 2-3 дні посиділи вдома, було страшно. А потім зрозуміли – треба щось робити та допомагати. На той момент в мене був магазин стокового одягу. 14 лютого 2022 року ми його відкрили, а 24 лютого – закрили. Зараз на його місці гуманітарний центр», - поділилася Ксенія.
Вона та її команда в один момент прийняли рішення приймати біженців, одягати людей. Почали допомагати й військовим, оголошуючи збори на необхідне.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/598348_4e26595fc08f3858f12a2a950822a7fd937e2d276db3b4943fb8c184b4d8bbab1698160507.jpg)
«Була зима і було дуже холодно. Якось воно так затяглося, що і до сих пір робимо. Весь одяг, який був на магазині, я роздала. А тепер тут речі, які приносять небайдужі люди», - додала волонтерка.Одяг та побутові речі збирають та привозять різні організації, також допомагає багато місцевих.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/598347_4e26595fc08f3858f12a2a950822a7fd89d02d2e54f93de8c4606b8ed92c13831698160424.jpg)
«Є знайомі, друзі, в яких бізнеси – то вони збирають і в себе на районах одяг, взуття. І продукти привозять. Допомагають багато чим», - розповіла жінка.
Раніше одяг могли отримати лише переселенці. Але зараз через скрутне становище у людей – допомогу можуть отримати також малозабезпечені, багатодітні родини Кривого Рогу.
«Кому потрібно – той і звертається. Це стосується мешканців усього Кривого Рогу. Якщо людина у скруті, то вона може одягнути дитину, себе, взяти посуд, іграшки, постіль. Все безкоштовно», - додала Ксенія.
При собі потрібно мати документ, який посвідчує особу.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/598349_f7862c21808fde86a3c4570a87858df461119cf479865c741a7b407c57991e851698160601.jpg)
Режим роботи гуманітарного штабу:
- понеділок-п'ятниця з 9:00 до 14:00 (у telegram-каналі можна уточнити чи працює штаб в той день, коли ви плануєте прийти);
- субота, неділя – вихідні.
Адреса: Кривий Ріг, вулиця Алмазна, 22Б (ринок Карачуни).
Телефон для зв'язку: (098) 060 21 74 Ксенія Гусарова.
Telegram-канал: t.me/kseniavolonterkr
Якщо ви маєте бажання та можливість поділитися речами з тими, хто цього потребує - можна приносити одяг та речі побуту в чистому та пригодному для використання вигляді у гуманітарний центр.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/598346_3a4186dedfb93b741d8163fd3b167584e51449a590bb85423eb6cea49724f4771698160363.jpg)
Читайте також: Допомога та підтримка бувають різними: криворіжець стриже військових безкоштовно
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/598357_033ff3ea097372e3b8236890def11270d0cf2811bf9e2a959779fb4a95fbcb811698162166.jpg)