Що робити, якщо невакцинована людина контактувала з хворим на кір: поради криворіжцям
Фото: Перший Криворізький
Про це йдеться на сайті Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.
Нагадаємо, що 43 випадки захворювання на кір (із них 21 – це діти до 17 років) були зареєстровані в Україні за вісім місяців 2023 року. Це в чотири рази більше, ніж за весь 2022 рік.
Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті.
Якщо невакцинована людина, яка не хворіла на кір, контактувала з хворим, вона має якнайшвидше звернутися до лікаря та отримати щеплення КПК. Так її імунітет встигне виробити антитіла проти кору ще до появи перших симптомів інфекції.
Після контакту з хворим на кір людина має отримати вакцину від цієї хвороби протягом перших 72 годин. У деяких випадках є показання для екстреної профілактики шляхом введення імуноглобуліну.
Навіть якщо минуло понад 72 години з моменту контакту, все одно варто провести вакцинацію КПК якомога раніше.
Якщо людина вже має одне щеплення й контактувала з хворим на кір, то незалежно від її віку потрібно ввести другу дозу вакцини, але не раніше, ніж через один місяць після попередньої дози КПК.
Якщо у вас виникли питання щодо щеплення дітей та дорослих, поставте їх фахівцям гарячої лінії МОЗ ТА ЮНІСЕФ “Спільно до здоров’я” 0 800 351 896. Медичні працівники-експерти з вакцинації та консультанти з грудного вигодовування працюють для вас з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 20:00.
Нагадаємо, що специфічного лікування від кору немає.
Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.
Діти мають отримати для повного захисту від захворювання дві дози щеплення КПК – в 1 рік (перша доза вакцини) та у 6 років (друга). Якщо дитина пропустила перше чи друге щеплення, це потрібно надолужити якнайшвидше. Якщо дитині понад 7 років, а у неї немає жодної дози вакцини, їй мають зробити два щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"