За 8 місяців в Україні на кір захворіло учетверо більше людей, ніж за весь 2022 рік

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
43 випадки захворювання на кір (із них 21 – це діти до 17 років) були зареєстровані в Україні за вісім місяців 2023 року. Це в чотири рази більше, ніж за весь 2022 рік.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

В аналогічному періоді минулого року їх було 6. Водночас за весь 2022 рік було зареєстровано 11 випадків.

Цьогоріч випадки кору зафіксовані в 11 регіонах:

  • у Тернопільській області – 11 випадків;
  • у Хмельницькій області та Києві – по 6;
  • у Львівській області – 5;
  • у Вінницькій, Волинській та Харківській областях – по 3;
  • у Київській та Рівненській областях – по 2;
  • у Закарпатській та Чернігівській області – по 1.

Останній випадок кору зареєстрований днями в Києві. 13-річна нещеплена дитина зараз перебуває в міській дитячій лікарні під наглядом лікарів.

Однокласники інфікованої дитини – 34 учні однієї з київських гімназій – здорові, симптомів захворювання не мають. За їхнім станом ведеться нагляд. Весь клас переведений на онлайн-навчання до кінця вересня.

Ускладнення кору – одна з поширених причин дитячої смертності в світі. Водночас кір – одне з найзаразніших захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим на кір, захворіють.

Кір небезпечний для всіх невакцинованих людей, проте нещеплені діти є найбільш вразливими до нього. До того ж через невакцинованих дітей вірус швидко поширюється і серед дорослих.

Період від інфікування до появи симптомів (інкубаційний період) становить 10–12 днів. Потім з’являються ознаки захворювання: висока температура, нежить, сухий кашель, діарея та блювання. Людина також може мати головний біль, збільшення лімфовузлів, запалення слизових оболонок очей (сльозотечу, світлобоязнь, гнійні виділення). На четвертий-п’ятий дні хвороби з’являється червоний висип — спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом – по всьому тілі. Хвороба може тривати чотири тижні і довше.

Проте кір може мати і ще більш тяжкий перебіг. Серед його ускладнень – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

Востаннє спалах кору був зафіксований в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Але такі спалахи циклічні і повторюються приблизно раз на п’ять років, тож Україна – під ризиком нового спалаху.

Причина – низький рівень охоплення щепленнями, адже для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби.

Специфічного лікування кору немає, єдиним можливим способом захиститися є вакцинація. Для захисту від кору потрібні дві дози щеплення.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, перше щеплення дитині роблять у рік, а в 6 років проводять планову ревакцинацію.

Вакцина надається державою безоплатно. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини за графіком, треба якнайшвидше їх зробити.

Для того, щоби діти, які з різних причин пропустили щеплення, могли надолужити їх, МОЗ ініціювало загальнонаціональну кампанію з вакцинації дітей проти кору. У її межах заплановано провести понад 260 тисяч щеплень. Станом на 16 вересня виконано уже понад 100 тисяч.

Отримати щеплення можна у сімейного лікаря або педіатра, у пунктах щеплень, дитячих точках UNICEF «Спільно».

Також в Україні діють 312 мобільних бригад, які виїжджають для проведення щеплень до віддалених районів, організованих колективів та маломобільних осіб.

Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення або дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації для виклику мобільної бригади можна у контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Читайте також: Криворіжці можуть перевірити стан здоров’я у мобільному медпункті


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 41 хв

Все гаразд

09 : 05

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com