З початку року екосистеми Дніпропетровщини горіли понад 3,6 тисяч разів

З початку року екосистеми Дніпропетровщини горіли понад 3,6 тисяч разів

Фото: ДСНС Дніпропетровської області

У 2023-му в екосистемах Дніпропетровщини сталося вже понад 3,6 тисяч пожеж. Палали суха трава, сільгоспугіддя, ліси. Найбільше загорянь сталося влітку. Головна причина – нехтування правилами поводження з вогнем.

В ОВА нагадали про шкоду таких дій і покарання, яке чекає на порушників.

«Через займання в екосистемах вигоріло понад 2,6 тисяч гектарів. Лише ліси палали майже три десятки разів. Нині в області надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Зберігається тепла й посушлива погода. Тож не варто додавати рятувальникам роботи. На них і так величезне навантаження», – зазначила начальниця відділу департаменту цивільного захисту ОВА Олена Шевцова.

Вона додала, що пожежі в екосистемах завдають величезних збитків. Вогонь випалює родючі чорноземи, зелені насадження. Гинуть тварини й птахи. Полум’я може перекинутися на оселі людей.

Навмисний підпал стерні під час військового стану прирівнююється до диверсії. Якщо призвів до серйозних наслідків. Відповідно покарання за це – суворе.

Зловмисникам загрожує штраф до 21 420 гривень. Або ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

"Перший Криворізький" регулярно створює матеріали про те, як війна вплинула на довкілля. Редакція писала, що природоохоронна група вважає, що унікальний досвід каховського теракту має шанс закарбувати в історії російсько-українську війну як таку, після якої Україна змогла відновитись кращою, ніж була раніше.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну