У Кривому Розі збудують Меморіал загиблим військовим

Головне фото новини
Фото: ДРІМ
1kr.ua
У Кривому Розі збудують Меморіальний комплекс загиблим військовим в секторі почесних поховань кладовища «Центральне». Відповідно до проєктної документації, роботи триватимуть з кінця вересня 2023 року до червня 2024 року.

Про це повідомляє Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради в соцмережі.

Для Меморіального комплексу обрали проєкт типового надгробку у формі козацького хреста, який поширений на українських військових кладовищах.

Відповідно до рекомендацій Українського Інституту національної пам’яті, встановлення типових надгробків на могилах загиблих військових – одна з найстарійших та найпоширеніших світових меморіальних практик.

Закордонний досвід свідчить, що могили з типовими військовими надгробками збереглись протягом тривалого періоду, у той час як поховання, які своїм зовнішнім виглядом не відрізнялися від цивільних могил, часто зникали вже у наступному столітті.

Метою розробки та запровадження типових надгробків на могилах загиблих (померлих) військовослужбовців є належне вшанування кожного загиблого бійця незалежно від його звання та посади.

Запровадження ідеї типового надгробка має кілька завдань:

  • засвідчити пошану до похованого бійця не лише з боку родичів та найближчих друзів, але й з боку бойових побратимів, держави та всього суспільства;
  • перетворити сумне цвинтарне поле на поле військової звитяги, де навіть після смерті бійці залишаються в лавах війська;
  • відокремити військові могили з числа поховань цивільних осіб;
  • сприяти збереженню військових могил протягом тривалого часу, незалежно від наявності рідних та близьких у загиблого воїна та їх спроможності доглядати за похованням;
  • сприяти патріотичному вихованню молоді.


Також проєкт врахував рекомендації Українського Інституту національної пам’яті щодо розташування та стилістики сектору почесних поховань, а саме:

  • окреслений від решти поховань доріжками або зеленими насадженнями (наприклад, живоплотом) периметр;
  • достатня відстань між похованнями, а також між похованнями і доріжками;
  • місце для спорудження загального монумента загиблим воїнам і місце під встановлення щогли для державного прапора (ділянка площею не менше 10 м2).

Врахована можливість проведення урочистих заходів на території сектора: відвідування почесними делегаціями, проведення поминальних богослужінь, покладання квітів, несення почесної військової варти біля могил, проведення мітингів-реквіємів тощо.


«Вже три місяці триває процес узгодження. Проєкт був письмово узгоджений зі всіма криворізькими військовими частинами. У тому числі – 129, 17, 77, 3011 бригадами та з іншими військовими формуваннями, розташованими на території нашого міста, а також з Асоціаціями - ГО «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя» та ветеранів АТО/ООС» та ГО «Асоціація сімей, загиблих в АТО міста Кривого Рогу», які об'єднують понад 350 сімей загиблих, у тому числі, похованих на секторі почесних поховань», — повідомляє на своїй сторінці в соцмережі депутат Криворізької міської ради Олександр Пискун.

За його словами, ухвалено компромісне рішення.

«Цього року розпочинаються роботи зі зведення паркану, брами, каплиці, ритуальної площадки та скульптури. До весни на секторі, де самі могили, ніяких робіт не проводитиметься. Тому речі звідти можна не прибирати. Протягом найближчих п'яти місяців я прошу шановні сім'ї загиблих Героїв досягти якогось єдиного бачення. І після цього буде ухвалено рішення - робити облаштування самих могил чи ні. Тому що має бути якийсь консенсус серед сімей. Попереду 5 місяців, за які це можна зробити», — йдеться у повідомленні.

Відповідальна особа по всім технічним питанням: заступник директора КП «Ритуал Сервіс Плюс» Шиятий Ігор Володимирович – т. 066-840-24-33 (з 08:00 до 16:30, в будні).

На сторінці міської неформальної спільності "Місто Героїв" у facebook повідомляють про створення "Спільноти родин полеглих воїнів".

У цій спільноті будуть обговорювати питання стосовно сектору почесних поховань Кривого Рогу і робіт, які плануються там проводитися.

Приєднатися до спільноти можливо, написавши на номери: (068) 264 88 37 Маргарита; (096) 666 36 43 Аліна.


Раніше редакція «Першого Криворізького» писала про шляхи збереження пам’яті загиблих військових. Коштом міського бюджету встановлюватимуть меморіальні дошки на закладах комунальної та державної власності.

Нагадаємо, що Криворізька міська рада масово не голосувала за петиції щодо перейменування вулиць персонально на честь загиблих захисників.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
42 хв

Все гаразд

04 : 15

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Місто

Booking.com