Заміновані поля Миколаївщини: в якому стані сьогодні та що перешкоджає роботі піротехніків

Заміновані поля Миколаївщини: в якому стані сьогодні та що перешкоджає роботі піротехніків

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні на Миколаївщині заміновано близько двісті тисяч гектар. Частина Миколаївщини, а саме Кінбурнська коса й досі знаходиться в окупації.

Про це редакції «Першого Криворізького» повідомив під час інтерв'ю начальник відділення піротехнічних робіт гуманітарного розмінування ГУ ДСНС у Миколаївській області Владислав Зідрашко.

«Найбільш небезпечні ділянки у нас знаходяться в Баштанському районі, саме у Снігурівській громаді, яка була під окупації. Також Херсонський напрямок, де Шевченківська громада, там окупанти мали достатньо часу, щоб сильно замінувати ті території», — говорить Владислав Зідрашко.




Автор фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області


Піротехніки ділять небезпечні ділянки Миколаївщини на такі категорії:

  • заміновані;
  • після прильоту вибухонебезпечних предметів;
  • після бойових дій;
  • після збиття ракет або після перевезення вибухонебезпечних предметів, які підірвалися.

Нагадаємо, що сапери продовжують роботу з розмінування територій Криворізького району.

За словами піротехніка Владислава Зідрашко, на замінованих полях зазвичай знаходять протитранспортні міни, а саме: ТМ-62М. Також їм доводиться працювати з протипіхотними та протитанковими мінами.

«Зараз в Миколаївській області працює близько восьми розрахунків: два розрахунки миколаївські, всі інші прибули з інших областей для допомоги нам в розмінуванні області. Це приблизно 50 - 60 людей та двадцять одиниць техніки», — говорить Владислав Зідрашко.


Автор фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області

Але попри роботу розмінування на Миколаївщині не обійшлось і без нещасних випадків. Начальник відділення піротехнічних робіт гуманітарного розмінування ГУ ДСНС у Миколаївській області Владислав Зідрашко розповідає:

«Був випадок в Баштанському районі в Снігурівці, коли батько з сином виїхали в посадку, щоб зрубати дерево для протоплювання оселі. Вони їхали своєю автівкою та підірвалися на протитранспортній міні, на жаль, батько і син загинули на місці. Тварин також шкода, часто буває таке, що вони зачіпляються за розтяжки та підриваються. Зазвичай підриваються з більш масивні звірі: зайці, собаки, лисиці».


Про складності розмінування Миколаївщини та про прогнози піротехніків дивіться у відео нижче.



Матеріали для статті підготували Світлана Коваль та Михайло Коваль.



Редактор: Альона Музика

Актуальне

В Україні створять мережу Центрів підготовки громадян до нацспротиву

В Україні створять мережу Центрів підготовки громадян до нацспротиву

Фото: Міноборони України

Уряд затвердив розроблений Міноборони порядок створення і функціонування мережі Центрів підготовки громадян до національного спротиву.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Міністерство оборони.

Центри опікуватимуться підготовкою українців до національного спротиву, формуванням патріотичної свідомості, набуттям знань та практичних навичок, необхідних для захисту України.

«Створення мережі Центрів національного спротиву – це важливий крок для зміцнення обороноздатності України. Це рішення підвищує нашу стійкість, воно гарантуватиме, що наші громадяни будуть готові зробити внесок у безпеку країни», – зазначив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

Центри створюватимуться в областях та місті Києві у формі комунальних установ або підприємств. Ініціатором їх створення виступатимуть голови обласних або міських державних адміністрацій (начальники військових адміністрацій), рішення про створення затверджуватиметься відповідними обласними радами.

Фінансуватимуться Центри коштом місцевих бюджетів та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. Закуповуватимуться навчальне обладнання, засоби зв'язку, макети зброї, навчальна зброя, тренажерні комплекси тощо.

На посади інструкторського складу у Центрах будуть призначатись сертифіковані інструктори передусім ветерани ЗСУ та за потреби залучатимуться чинні військовослужбовці Сил ТрО ЗСУ та ССО ЗСУ. Навчальні плани Центрів розроблятимуться на основі Типових програм Командування Сил ТрО ЗСУ з урахуванням регіональних потреб.

Читайте також: Ветерани зможуть оформити автоцивілку безкоштовно: деталі

Посилання скопійовано в буфер обміну