Завершилася ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС

Завершилася ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС

Фото: Перший Криворізький

Основний етап ліквідації наслідків катастрофи після підриву російськими військами Каховської ГЕС на Херсонщині завершено. Екстрені служби контролюватимуть ситуацію за своїми напрямами.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.

У відомстві зазначили, що продовжуватиметься моніторинг морських, річкових вод та поверхневих водойм. У разі фіксації відхилення або невідповідність санітарно-гігієнічним нормам, центри контролю та профілактики хвороб інформуватимуть органи місцевого самоврядування та громади щодо можливих ризиків.

У МОЗ пояснюють, що у перші дні після теракту на Каховській ГЕС за бактеріологічними показниками невідповідність санітарним нормам сягала 35%, зараз рівень забруднення водойм знизився до 10% в окремих точках моніторингу.

За даними заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, одразу після теракту на Каховській ГЕС на території Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей на базі ЦКПХ було сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози.

Моніторинг проводився щоденно, спалахів інфекційних хвороб вдалось уникнути.

«Щоб не допустити погіршення санітарної ситуації, на постраждалих територіях було розгорнуто три інфекційних хаби для лікування пацієнтів з підозрами на гострі кишкові інфекції та холеру. Ці заклади були забезпечені спеціальними наборами медикаментів, більше ніж три тисячі людей із гострою кишковою інфекцією були обстежені на холеру — холери не виявлено в жодному випадку», — наголосив Ігор Кузін.

6 червня, після руйнування дамби Каховської ГЕС, до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води, для потреб населення та недопущення спалахів інфекційних хвороб до зони НС доставили 148 тисяч тонн питної та технічної води.

Крім того, ЦКПХ видали 237 тисяч таблеток для знезараження питної води для населення, підприємств та об’єктів критичної інфраструктури.

Також було проведено під час подвірних обходів понад 80 тисяч роз’яснювальних бесід з населенням щодо небезпеки та профілактики інфекційних захворювань.

З липня фахівці дослідили понад 100 проб ґрунту на територіях Миколаївської та Херсонської областей, де вода повністю відступила.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну