Криворіжців застерігають від риболовлі та відпочинку біля електроліній: в чому небезпека

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
У Дніпропетровській області лінії електропередачі можуть проходити біля місць відпочинку та риболовлі: уздовж або посеред водойм, паркових зон та лісових масивів. На що криворіжцям слід звертати увагу в таких місцях, щоб не наражати себе та оточуючих на небезпеку ураження електричним струмом, — пояснили у ДТЕК.

Про це йдеться на офіційному сайті енергетичної компанії.

«Нагадуємо, що кожна електролінія має свою охоронну зону, що охоплює земельну ділянку під нею та повітряний простір навколо. І наголошуємо, що перебувати в цій зоні — небезпечно!», — пояснили в ДТЕК Дніпровські електромережі.

Охоронна зона навколо ліній електропередач становить від 10 до 40 метрів по обидві сторони. Це обов’язково слід враховувати, обираючи місце для риболовлі або відпочинку, й не перебувати безпосередньо під електричними лініями або упритул до них.

Слід пам’ятати, що не тільки торкання до проводів та інших частин ліній електропередачі несе загрозу життю та здоров’ю. Ураження електричним струмом від високовольтних мереж можна отримати навіть на відстані 5 метрів!

Уявіть ситуацію, коли рибалка зростом 1,7 метра проходить під дротами, відстань від яких до землі складає 7 метрів, й несе на плечі вудку довжиною 6 метрів.

Навіть якщо вудка не торкнеться проводів — є ризик ураження рибалки електричним струмом. До того ж сучасні вудилища зроблені з вуглепластику, який дуже добре проводить електричний струм. Тож йти з вудкою під лініями електропередачі все одно що йти з металевим прутом.

Також біля ліній електропередачі не можна запускати повітряних зміїв. Адже нитка може бути зроблена з додаванням металевих волокон або з того ж вуглецевого волокна, що добре проводить електричний струм.

Бережіть себе, рідних та дотримуйтесь правил поводження біля ліній електропередачі й обирайте для відпочинку місця трохи далі від електричних ліній.

Якщо ви прочитали цей матеріал, просимо пройти міні-опитування команди "Першого Криворізького". Це допоможе нам визначити напрямок розвитку нашого медіа!

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
36 хв

Все гаразд

04 : 44

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com