Сотні здорових дерев планують знищити задля реконструкції водопроводу у Миколаєві

Фото: Перший Криворізький

Зазначимо, що 5 серпня Миколаївська обласна військова адміністрація на своїй сторінці у Фейсбук повідомила про можливі пошкодження під час реконструкції мереж водопостачання Миколаєва.
«Неможливо прокласти близько 20 кілометрів труб на території міста без тимчасового порушення благоустрою чи пошкодження зелених насаджень. У районі планової діяльності знаходиться 1740 дерев, з них 117 – попередньо підпадають під ризик видалення, — пояснили чиновники Миколаївської ОВА, — Фактичну чисельність зелених насаджень, які можуть бути видалені покажуть будівельні роботи. Проте їх чисельність не повинна перевищити вищезазначену кількість»
Тим часом в Миколаїв продовжує надходити технічна вода в оселі містян, але водогін в стані розробки. Директор міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко говорить:
«Централізоване водопостачання Миколаєва має на зараз тільки технічну воду. Це вода, яку можна використовувати тільки для гігієнічних потреб та господарсько-побутових. Її ні в якому разі не можна вживати й не можна готувати з неї їжу.
Дуже серйозний вплив мала руйнація Каховської дамби. В нас зруйновані об’єкти, споруди та обладнання. Зараз ми намагаємось обстежити і зрозуміти, що саме пошкоджено».

Також Борис Дуденко пояснює, що система водопостачання Миколаєва, саме труби, й до війни були в не дуже гарному стані.
«… Але 14-15 листопада минулого року ми почали ремонт водогону. Ми впоралися з цим. Впоралися з нашими колегами: Трансгаз, Облтеплоенерго. Всі нам дуже допомагали, але, на жаль, ворог застосував свою тактику залишити нас без води. Почалися обстріли саме енергетичної інфраструктури. Сьогодні у місті та області зруйновані підстанції, високовольтні лінії, які працювали на те, щоб насосне обладнання подавало воду до водогону. Тому, на жаль, ми ним не користуємось і чекаємо слушної нагоди, щоб вже займатися ремонтом…», — говорить директор МКП «Миколаївводоканал».
Але централізоване водопостачання не єдине джерело води, тому що миколаївцям саме з очищеною водою допомагає чимало підприємств, серед них комунальне підприємство «Миколаївелектротранс», про це говорить його директор Юрій Сметана:
«КП ММР «Миколаївелектротранс» пробурило на своїй території дві свердловини, встановили станцію зворотного осмосу, яку місту Миколаєву на той час подарувало місто Житомир. Ми встановили цю станцію, з часом докупили ще вугільні фільтри і зараз ми маємо воду, яка відповідає усім державним стандартам».

Щодня працівники комунального підприємства розвозять очищену воду трамваєм і тролейбусом. В середньому за добу містяни отримують близько 55 кубів очищеної води.
«Після того, як росіяни зруйнували Каховську ГЕС ми призупинили видачу води, здали воду на аналізи. Отримали висновки що вода відповідає всім державним стандартам, нормам і після цього почали знову ж таки розливати. Це був період буквально 3-4 дні, які ми не роздавали. Глибина свердловини у нас близько 45 метрів, тому ми не відчули ні падіння дебіту, ні якихось таких серйозних відхилень від початкових норм», — говорить Юрій Сметана.

Матеріали для статті підготували Світлана Коваль та Михайло Коваль.
Редактор: Альона Музика
«Діти, яких ми не встигли захистити»: у Іспанії вшанували загиблих 4 квітня дітей з Кривого Рогу

Фото: Учасниця перформансу
Про це редакції «Першого Криворізького» повідомила учасниця перформансу.
Українці вийшли на центральну площу Валенсії перед Базилікою Святої Діви, щоб провести мовчазний перформанс «Діти, яких ми не встигли захистити», присвячений пам'яті дітей, загиблих від російської атаки на Кривий Ріг 4 квітня.
У центрі розташовувалися три дитячі труни. Спочатку діти наповнили їх білим та червоним пір'ям, потім дорослі додали іграшки, свічки, квіти та дитячі речі. На фоні звучали колискові та реальні аудіозаписи трагедії в Кривому Розі — голоси батьків і дітей, крики, попередження про повторний удар ракети.
Три жінки в чорному тримали кришки трун з написами іспанською: «?Mundo, despierta! ?Mundo, reacciona! No son cifras — son NI?OS!», що перекладається як «Світ, прокинься! Світ, реагуй! Це не цифри — це ДІТИ!»
У траурному перформансі взяли участь близько 200 українців. Захід реалізував український волонтер, активіст і режисер Павлом Бекезін. Його ініціювала українська діаспора Валенсії за сприяння Почесного консула України у Валенсійській автономії Пабло Хіля, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Королівстві Іспанії Люсії Задорожної.
«Коли іспанці питають у мене чи чутно про мирні перемовини, я гірко усміхаюсь і відповідаю, що українці чують інше. Звуки тривоги, наближення ракети, дзижчання дронів, крики і дитячий плач. Жити в країні, яку хочуть вбити, — боляче. Бути українцем - боляче. Але ще болючіше — бачити світ, що звикає до зла. Україна вдячна за співчуття, за слова підтримки, але нам більше не потрібні слова. Слова давно вже нічого не значать. Нам потрібні дії, ваші дії, поки на них ще є час… Бо ось так — із трунами, із дитячим плачем на записі, із маминим стогоном — ось так виглядають “мирні перемовини” з Росією», - коментує режисер траурного перформансу Павло Бекезін.
Іспанці реагували емоційно — приєднувались, слухали, фотографували захід, повертались із іграшками, обіймали, плакали.
Акція стала глибоким мистецьким свідченням і людським криком, який неможливо забути. Також під час заходу Священник Базиліки, отець Альваро, відслужив панахиду.
Учасники вшанували всіх 616 вбитих окупантами українських дітей хвилиною мовчання. За ініціативою служителів храму, протягом тижня у Базиліці Святої Діви відбуватимуться поминальні служби на честь загиблих українських дітей.
Труни найближчими днями будуть встановлені перед консульством РФ у Валенсії.
Нагадаємо, 4 квітня увечері російські окупанти атакували дитячий майданчик балістичною ракетою "Іскандер-М" з касетною бойовою частиною, яка розрахована на максимальне ураження площі та великої кількості людей. Від атаки загинули 9 дітей та 10 дорослих.
Читайте також: Загинуло 85 військових: російські виправдання щодо атаки на дитмайданчик Кривого Рогу