Кадровий дефіцит: яких фахівців не вистачає в Україні

Кадровий дефіцит: яких фахівців не вистачає в Україні

Фото: Pixabay

В Україні вже зараз за низкою професій є дефіцит кадрів, тобто – кількість вакансій у базі служби зайнятості суттєво перевищує чисельність зареєстрованих безробітних.

Про це повідомили у Державній службі зайнятості, передає УНН.

У службі зазначили, що однією з основних проблем забезпечення потреби роботодавців у працівниках та працевлаштування безробітних є професійнокваліфікаційний дисбаланс та окремі відмінності між попитом та пропозицією робочої сили.

При цьому, уже зараз за низкою професій є дефіцит кадрів, тобто – кількість вакансій у базі служби зайнятості суттєво перевищує чисельність зареєстрованих безробітних.

У Держслужбі навели приклади:

  • лікар загальної практики: заявлено 220 вакансій при лише 5 безробітних;
  • лікар-терапевт: заявлено 148 вакансій при лише 9 безробітних;
  • електромонтер: заявлено 650 вакансій при 237 безробітних;
  • слюсар-сантехнік: заявлено 373 вакансії при 134 безробітних;
  • слюсар-електрик: заявлено 212 вакансій при 39 безробітних;
  • токар: заявлено 376 вакансій при 139 безробітних.
Також суттєво змінилася структура зареєстрованих безробітних.

«Якщо до початку війни у структурі безробітних жінки становили 56%, то сьогодні частка жінок зросла до 71%. Тому виникають певні труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, які є традиційно затребуваними серед чоловіків», — повідомили у Державній службі.
Загалом же, станом на 1 серпня 2023 року на обліку в Державній службі зайнятості перебували 112 тисяч зареєстрованих безробітних, а кількість вакансій становить майже 60 тисяч. Таким чином, у цілому по країні на одне вільне робоче місце в середньому претендує 2 особи (на відповідну дату минулого року – 12 осіб, на початок 2023 року – 9 осіб).


Посилання скопійовано в буфер обміну