ОНОВЛЕНО: Криворіжці продовжують користуватися питними колонками: чиїм коштом сплатять за воду

ОНОВЛЕНО: Криворіжці продовжують користуватися питними колонками: чиїм коштом сплатять за воду

Фото: Перший Криворізький

Мешканці та мешканки Кривого Рогу продовжують користуватися водозабірними колонками через режим суворої економії в місті. Через це фінансування витрат на забезпечення населення питною водою здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів.

Про це у відповідь на інформаційний запит “Першого Криворізького” повідомив директор комунального підприємства "Кривбасводоканал" Сергій Марков.

Нагадаємо, 6 червня, через підрив росіянами Каховської ГЕС у Кривому Розі та ще в низки містах з'явилась проблема з водопостачанням.

У документі зазначається, що у зв'язку з підривом 6 червня 2023 російським агресором Каховської ГЕС згідно протоколу Криворізької міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі міської ради, об'явлено надзвичайну ситуацію техногенного характеру та запроваджено у місті режим суворої економії питної води.

Комунальне підприємство «Кривбасводоканал» для забезпечення населення питною водою, у Кривому Розі встановлює тимчасові водозабірні колонки.

Оплата за питну воду, використану через водозабірні колонки у червні 2023, комунальним підприємством «Кривбасводоканал», не нараховувалась.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» при надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру фінансування витрат на забезпечення населення питною водою здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, інших не заборонених законодавством джерел.

Оновлено:


Водночас пресова служба "Кривбасводоканалу" пояснює, що населення, як споживач, за замовчуванням має платити за спожиту холодну воду.

Містянам нараховуватимуть за послуги водопостачання та водовідведення за показаннями лічильників. Якщо лічильник відсутній — нарахування буде виконуватись, під час дії воєнного стану в Україні, за нормою водоспоживання із застосуванням коригуючого коефіцієнту.

Раніше, редакція "Першого Криворізького" перевіряла чи відповідає мапа з водозабірними колонками Кривого Рогу реальності.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну