На захисті неба: бойове чергування антишахідних розрахунків Криворізької бригади

На захисті неба: бойове чергування антишахідних розрахунків Криворізької бригади

Фото: вч 3011

РФ активно застосовує проти українського народу іранські дрони "Шахіди". Криворізькі нацгвардійці чітко та злагоджено працюють по ворожим цілям.

Про це йдеться на сторінці Криворізької бригади нацгвардії у соцмережі.

Дмитро – військовослужбовець підрозділу протиповітряної оборони та має бойовий досвід. Він брав участь у звільненні окупованих населених пунктів Херсонської області у складі зенітно-ракетного розрахунку. Його завданням було пильнувати ворожі повітряні цілі та прикривати своїх побратимів з неба. Сьогодні Дмитро у складі антишахідного розрахунку охороняє небо Криворіжжя.

«Один Shahed може нести заряд до 30 кг тротилу в залежності від модифікації. І навіть якщо ти його не бачиш, то можеш почути на відстані одного-двох кілометрів», - розповідає нацгвардієць Дмитро.

Звук дрону-камікадзе типу Shahed важко сплутати з чимось іншим. Працюючий двигун «Шахіда» можна почути на відстані до двох кілометрів – це змішаний звук газонокосарки та мопеда, розповідають бійці антишахідних груп Криворізької бригади Національної гвардії. Саме за цю специфічність Shahed в народі прозвали «мопедом».

«Після оголошення повітряної тривоги у нас є максимум 15 хвилин для того аби зібратися та доїхати до нашої позиції. Там ми готуємося до знищення повітряного противника, розкладаємо кулемети так, аби житлові будинки в жодному разі не потрапили у сектор вогневого ураження», - підкреслює військовий.

Завдання антидронного розрахунку – вести кругову оборону. Допомагає їм у цьому спеціальна антидронова рушниця, яку нацгвардійці використовують під час бойового чергування, а також прожектор для відстежування руху «Шахіда» в нічний час.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну