Взяли собак на руки і побігли у підвал, — мешканці Вільного розповідають про ракетний удар

Взяли собак на руки і побігли у підвал, — мешканці Вільного розповідають про ракетний удар

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні вночі, 22 червня, мешканка села Вільне Криворізького району Світлана Романенко прокинулась від вибуху.

“Затряслась хата, посипалось щось зі стелі, відразу почало порохом тхнути”, — розповідає Світлана журналісту “Першого Криворізького”.

Жінка разом з чоловіком вибігли на вулицю і побачили велику вирву та те, що у сусідів немає даху на будинку.

Світлана кликала сусідів, щоб впевнитись, що всі живі та неушкоджені. Люди відгукнулись, що цілі.

“Не встигли ми всі зібратися і прийти до тями, як уже лунали наступні вибухи і ми побігли всі у підвал з собаками. У нас дві собаки, ми їх взяли у руки і побігли у підвал. Пересиділи до кінця повітряної тривоги”, — розповідає Світлана.

Коли повернулись у помешкання, було ще темно. Світла, газу, води не було.

“Навпомацки ходили, потім знайшли ліхтарики, і ще так не бачили ми своє помешкання, що тут відбувалося, а вже зранку, коли посвітлішало на вулиці, то вже побачили, що у нас добряче прилетіла здоровенна каменюка з вирви, проламала дах, стелю і приземлилась у нашій кухні”, — каже жінка . Хата була наповнена порохом, пилом, який осідав на домашні речі.

“Треба все доводити до ладу, але слава Богу, що всі живі, здорові. Особливо рада за сусідів, де дуже сильний прильот був. Найбільше завдав їм шкоди, помешкання постраждало і там діточки маленькі лежали у тих кімнатах, з яких все сипалось і руйнувалося. Вони дивом залишились неушкодженими. Ми вважаємо, що це Бог так відвів таку біду”, — говорить Світлана.


Світлана планує займатись відновленням свого будинку.

У Вільному пошкоджені одна господарча споруда, два гаражі, два автомобілі, газопровід, водогін, лінії електропередачі.

Наразі водогін вже відремонтували, газ та світло мають повернути в оселі мешканців до кінця дня.

Усього у Вільному пошкоджено 10 будинків, у яких мешкали 35 людей, з них 9 дітей.

В будинку Лілії знаходилось п’ятеро людей: троє дітей та вона з чоловіком, коли вибухова хвиля від російської ракети обвалила стелю та зруйнувала стіни. Одна з балок перекриття впала на ліжко, де спала дитина жінки.

“Стався вибух, я не зрозуміла, що це таке. Впала з дивана, не могла зрозуміти, куди мені рухатись”, — розповідає жінка.


Чоловік голосно кликав дітей, бо серед пилу нічого не було видно. Він дістався до дочки і зняв балку. Дорослі зібрали дітей, документи та вийшли на вулицю.

“Ми себе вже нормально почуваємо, тільки думаємо як це все ремонтувати. Обіцяли, що допоможуть”, — каже Лілія.

За словами начальника Криворізької РВА Євгена Ситниченка, допомогу нададуть з Дніпропетровської військової адміністрації та залучатимуть волонтерські організації.

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Тетяна Корник

Суд виправдав пенсіонерку з Кривого Рогу, яку звинувачували у вбивстві молодшого сина

Суд виправдав пенсіонерку з Кривого Рогу, яку звинувачували у вбивстві молодшого сина

Фото: НАЗК

Довгинцівський районний суд Кривого Рогу 8 квітня 2025 року виніс виправдувальний вирок у резонансній справі про вбивство. Пенсіонерку, яку обвинувачували в умисному вбивстві молодшого сина, звільнено в залі суду через недостатність доказів її вини.

За версією слідства, 2 лютого 2023 року під час побутової сварки після спільного вживання алкоголю обвинувачена нібито двічі вдарила сина ножем у груди. Від отриманих поранень чоловік помер на місці, а його тіло виявили лише наступного дня.

Проте жінка не визнала провину та стверджувала, що прокинулася вже після вбивства. За її словами, сини часто конфліктували між собою і навіть билися.

Суд встановив ряд суттєвих недоліків у доказах обвинувачення. Головний свідок — старший син обвинуваченої — описував лише один удар ножем, хоча експерти зафіксували два. До того ж він перебував у стані алкогольного сп'яніння під час інциденту. Цей важливий свідок помер до судового розгляду, тож перевірити його свідчення було неможливо.

Також суд визнав, що частину доказів зібрали з процесуальними порушеннями. Експерти не отримали протоколу первинного огляду тіла, що унеможливило точне визначення часу смерті. Ніж з відбитками крові загиблого вилучили лише через кілька днів після смерті, що поставило під сумнів надійність цього доказу.

Керуючись принципом презумпції невинуватості, суд витлумачив усі сумніви на користь обвинуваченої відповідно до Конституції та практики Європейського суду з прав людини. Жінку визнано невинуватою у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

Згідно з рішенням суду, всі речові докази буде знищено, мобільні телефони повернуто власникам, а процесуальні витрати покриє держава.


Посилання скопійовано в буфер обміну