Екологічна катастрофа: про ліквідацію масового мору риби у Мар’янському

Екологічна катастрофа: про ліквідацію масового мору риби у Мар’янському

Фото: Перший Криворізький

Наслідки масового мору риби у селі Мар’янському Криворізького району ліквідували. Журналістка редакції «Перший Криворізький» поспілкувалася з місцевими мешканцями та представниками місцевої влади щодо гибелі риби.

Нагадаємо, що через стрімке обміління водосховища, яке спричинили росіяни, підірвавши Каховську ГЕС, у селі Мар’янському масово гинула риба. Після чого Криворізька східна окружна прокуратура розпочала розслідування за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни.

«Це справжня екологічна катастрофа, більше 850 кілограм риби загинуло. Але завдяки оперативній роботі місцевої влади та мешканців села було швидко локалізовано та ліквідовано. Працювали вчора до пізньої ночі.

Сьогодні ситуація контрольована, фіксуємо рівень води щоденно», — говорить Євген Ситниченко, начальник Криворізької районної військової адміністрації.


Зазначимо, що внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 мільярди гривень. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 мільярдів гривень.

Також Євген Ситниченко повідомив, що зібрана риба була вивезена та утилізована. Щодо хаотичного збору риби, то були вживані всі заходів, щоб мертва риба не потрапила у продаж.



Відомо, що зараз тривають першочергові слідчі дії з метою фіксації негативних наслідків та встановлення розміру збитків, завданих довкіллю.

Раніше редакція нашого сайту повідомила, що селище Мар’янське на сьогодні та на завтра має запаси води. Резервуари заповнені питною водою. А що планують робити далі місцева влада та мешканці читайте у наступних матеріалах на нашому сайті.




Фото: Альона Музика

Відео: Альона Музика Даніїл Токмаков

За 5 місяців заборони вилову риби на зимувальних ямах Дніпропетровщини виявили майже 350 порушень

За 5 місяців заборони вилову риби на зимувальних ямах Дніпропетровщини виявили майже 350 порушень

Фото: Дніпропетровський рибоохоронний патруль

З 1 листопада 2024 року до 31 березня 2025 року під час заборони на вилов риби на зимувальних ямах у Дніпропетровській області зареєстрували 347 порушень.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

За 5 місяців склали 298 протоколів за порушення правил рибальства та ще 47 — за грубі порушення правил рибальства. Оформили 2 акти безхазяйного майна.

Рибпатрульні вилучили 53 заборонених знаряддя лову та 54 кілограми риби, яку незаконно виловили.

Загальна сума штрафів склала понад 38 тисяч, а збитки, які завдані рибному господарству, складають понад 176 тисяч гривень.

Найбільшу кількість порушень виявили у зимувальних ямах на Дніпровському водосховищі, де склали 112 протоколів за порушення правил рибальства, 34 — за грубі порушення правил рибальства.

На зимувальних ямах Самарської затоки оформили загалом 137 матеріалів за порушення правил рибальства та 2 акти безхазяйного майна.

У зимувальних ямах Кам'янського, Карачунівського, Макортівського водосховищ, річок Мокра Сура, Саксагань, Інгулець зафіксували 62 порушення правил рибальства.

Криворіжців просять повідомляти про порушення Правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби в Управління Держрибагентства у Дніпропетровській області за номером телефону «гарячої лінії»: (096) 400-02-50.

Нагадаємо, з початку квітня в Дніпропетровській області розпочалася нерестова заборона на вилов риби. Попри це рибпатрульні за тиждень зафіксували порушення на майже 900 тисяч гривень збитків.

Посилання скопійовано в буфер обміну