Українські захисники у полоні втрачали до 60 кілограмів ваги — Єрмак

Українські захисники у полоні втрачали до 60 кілограмів ваги — Єрмак

Фото: СБУ

Траплялися випадки, коли в російському полоні українські воїни, яких вже вдалося повернути у рамках обмінів, втрачали до 60 кг ваги.

Про це керівник Офісу Президента Андрій Єрмак розповів у проєкті Дмитра Комарова "Рік. За кадром. Офіс Президента".

"Ви були особисто на одному з обмінів і тому бачили, у якому стані повертаються наші герої… Декілька разів були люди, які втратили там до 60 кг, мінімально це було 30 кг. Вони навіть повертали ввечері, думаючи, що ми, може б, не побачили у якому стані", — сказав Єрмак.

Він підкреслив, що для України пріоритетним є обмін полонених «всіх на всіх», проте наразі реалії такі, що зробити це буде дуже непросто.

Водночас очільник ОП висловив розчарування роботою Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

"Жодним чином жодного разу вони не потрапили до жодного нашого полоненого. Вони нам розповідають, що не можуть потрапити, тому що росіяни не дають дозволу. Навіть не вибираючи висловів, я спитав, а якби це було під час Другої світової війни, і ви у Гітлера питаєте, що ви не можете потрапити до Освенцима, що б ви мені відповіли?! Вони туплять очі, мовчать, починають розповідати про мандати і таке інше"
, -— поділився Єрмак.

При цьому він зауважив, що «Оленівка» та інші місця утримання росіянами українських полонених є абсолютними концтаборами.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну