Криворізькі нацгвардійці знешкоджують російські боєприпаси

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Від початку року криворізькі нацгвардійці-сапери знешкодили майже дві сотні російських снарядів.

Про це йдеться на сторінці Військової частини 3011 Національної гвардії України.

Сапери Національної гвардії України продовжують розмінування деокупованих територій. У складі зведених груп нацгвардійці Криворізької бригади працюють у Бериславському районі Херсонської області.

Під час роботи в районі населеного пункту Дудчани сапери зіткнулися із російською системою дистанційного мінування «Зємлєдєліє». Вперше цю систему РФ показала на параді, що відбувся 24 червня 2020 року в Москві.

«Система доставляє засоби реактивних снарядів на відстань до 15 км, міни як протипіхотні, так і протитанкові. За отриманою інформацією, ми повинні були знешкодити протипіхотні міни типу ПОМ-3 або протитанкові типу ПОМ-4. В цьому випадку системою «Зємлєдєліє» доставили протитанкові міни ПТМ-4. Особливість цих мін в тому, що вони мають електромагнітний датчик цілі. При під’їзді техніки чи проїзді безпосередньо над ними спрацьовує датчик і кумулятивний струмінь пробиває днище техніки. ПТМ-4 може спрацювати і як протипіхотна – вона має 1,4 кг вибухової речовини і для того, щоб заряд спрацював достатньо навіть 50 грамів металу. Час роботи цієї міни до самодеактивації налічує до 120 днів. Враховуючи той факт, що до лівого берега Дніпра відстань становить менше 15 км, а час «приходу» не встановлений, було прийнято рішення про ліквідацію системи на місці», — розповідає гвардієць Дмитро.

Окрім відносно нових розробок противника, доводиться зустрічати й зразки ще радянського виробництва, таких як міни ТМ-83.

«Ця міна є протитанковою, протибортовою. Вона має два датчики цілей – сейсмічний та оптичний. При наближенні техніки сейсмічний датчик вловлює вібрації ґрунту та передає один сигнал на виконавчий прилад, а другий – на оптичний датчик. При підході техніки на траєкторію дії оптичного датчику відбувається вибух. Особливість міни ТМ-83 в тому, що вона є дистанційною – формується плазмове мідне ядро, яке на відстані до 150 метрів може пробити броню товщиною до 1 метра. Цю міну заборонено знімати. Знешкодити її можна лише застосуванням крупнокаліберної зброї на місці виявлення», — говорить сапер.

Від початку року силами саперів Криворізької бригади Національної гвардії було обстежено та розміновано територію площею понад 4 га та 44 кілометри суцільної лінії електропередач.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
14 хв

Все гаразд

04 : 32

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com