Одеська фірма отримала замовлення на ремонт ліфтів у Кривому Розі на понад 68 мільйонів гривень

Одеська фірма отримала замовлення на ремонт ліфтів у Кривому Розі на понад 68 мільйонів гривень

Фото: Перший Криворізький

У квітні Департамент розвитку інфраструктури Кривого Рогу оголосив 50 тендерів на капітальний ремонт ліфтів у житлових будинках міста. Всі тендери виграло ТОВ «Сталь Мейд» зареєстроване в Одесі, власником якого є криворіжець Олександр Васильков, який може бути пов’язаний з родиною Вілкулів. Загальна сума вартості ремонту 50 ліфтів становить понад 68 мільйонів гривень.

Інформація про це розміщена на сайті держзакупівель Prozorro.

Для кожного ремонту ліфта передбачений авторський нагляд, його виконуватиме по всіх 50 об’єктах ФОП Людмила Нічик.

А ще майже для всіх об'єктів передбачене коригування кошторисної частини проєктно-кошторисної документації. Цікаво, що вартість коригування скрізь однакова — 8 309 гривень кожне. Цей вид робіт у 2023 році Департамент розвитку інфраструктури міста замовив у ФОП Нічик на 100 ліфтів.

У 2021 році ДРІМ Кривого Рогу замовив у неї розробку проєктів ремонту на 115 ліфтів. Сума за кожен проєкт тоді сягнути — 33 106 гривень. Чи були перераховані кошти за розробку проєктів, наразі невідомо.

Фізична особа-підприємиця Людмила Олексіївна Нічик зареєстрована у Кривому Розі у грудні 2020 року.

Людмила Нічик до 2 травня 2023 року співпрацювала лише з одним структурним підрозділом криворізького виконкому – Департаментом розвитку інфраструктури Кривого Рогу та отримала замовлень на суму 4 922 378,30 гривень. Про інші замовлення коштом приватних осіб редакції невідомо.


Олександр Васильков, власник «Сталь Мейд», яка встановлюватиме ліфти криворіжцям, свого часу двічі очолював ПрАТ «Криворізький суриковий завод». Це було з лютого 2005 по вересень 2009 та з липня 2016 по жовтень 2019. Частина акцій заводу належить Тетяні Михаленко.

Є медіа, які називають її ймовірною донькою Юрія Вілкула, секретаря міської ради та багаторічного міського голови Кривого Рогу, проте редакція не може стверджувати, що інформація відповідає дійсності. Нагадаємо, що раніше у своїх деклараціях Вілкул-старший вказував іноземну громадянку Тетяну Михаленко як людину дотичну до його нерухомості.


Водночас зауважимо, що ще людина на прізвище Васильков є керівником «Дніпроліфт», філії ПрАТ ВО «Стальканат-сілур».Одним із власників пакетів акцій «Стальканат-сілур» є ймовірний зять Юрія Вілкула — Антон Міхаленко. Другим — місцевий рабин Лірон Едері, який також є керівником релігійної організації «Хабад Любавич» у Кривому Розі.


Раніше Управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради Кривого Рогу замовляли роботи у Стальканат-сілур на суму 9 984 782 гривень.


Серед підписантів Стальканат-сілур є Андрій Муксімов, який також є підписантом ГО «Фонд Олександра Вілкула», сина нинішнього виконуючого обов'язки міського голови Юрія Вілкула.


Олександр Вілкул довгий час називав себе очільником військової адміністрації Кривого Рогу, а нині стверджує, що очолює раду оборони міста. Документів, які б це підтверджували або спростовували – немає. Персональний склад Ради засекречено з безпекових міркувань.

У відповідь на інформаційний запит 1kr.ua директор департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міськради Іван Карий повідомив, що у 2023 році на капітальний ремонт 100 ліфтів з міського бюджету виділять 150 мільйонів гривень.


Коли оголосять закупівлі на ремонт ще 50 ліфтів наразі невідомо.

Раніше, у 2021 році, ліфти у Кривому Розі ремонтував вже відомий Дніпроліфт. За даними аналітичної платформи Youcontrol, у 2018 по 2021 рік ця компанія отримувала десятки замовлень на ремонт ліфтів у багатоповерхівках Кривого Рогу та лікарнях. Суми підписаних за 2020 рік контрактів сягала 130 мільйонів гривень, а 2021 – 92 мільйони гривень.


Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


Редактор: Денис Шабанін

Посилання скопійовано в буфер обміну