Українському довкіллю після війни допоможуть італійці

Українському довкіллю після війни допоможуть італійці

Фото: Перший Криворізький

Україна та Італія підписали Меморандум про співпрацю під час відновленням довкілля України. Редакція «Першого Криворізького» розповість у матеріалі нижче про переваги такої підтримки України.

Цей меморандум про співпрацю під час відновленні довкілля України від війни підписали 27 квітня на Конференції з відновлення України у Римі заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко та Міністр навколишнього середовища та енергетичної безпеки Італії Джильберто Пікетто-Фраті.

Першочерговою потребою — запуск досконалої систему моніторингу довкілля. Євгеній Федоренко сказав під час конференції:
«Для нас цінна допомога в управлінні водними об?єктами та в аналізі їх стану. Україні потрібні референс лабораторії для моніторингу атмосферного повітря».
Раніше редакція нашого сайу писала, що експерти нідерландської організації «NGO PAX» впевнені, що наслідки війни РФ в Україні серйозні для довкілля всієї Європи.

Зазначимо, що станом на 1 травня до Міндовкілля надійшло 2 369 звернень щодо наслідків війни російської армії в Україні. За мінімальними підрахунками збитків — 441 мільярд гривень.Нагадаємо, що члени громадських організацій Кривого Рогу та загалом України подали заяву до Генерального прокурора України, Президента України, Секретаря РНБО, головного координатора оперативного штабу з фіксації екозлочинів російської армії та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів. Екоактивісти хочуть, щоб злочини російської армій кваліфікували як екоцид за статтею 441 Кримінального кодексу України.

Міністр навколишнього середовища та енергетичної безпеки Італії Джильберто Пікетто-Фраті сказав, що Італія підтримує Україну та продовжить надавати необхідну допомогу, а саме:

  • долучитися до фінансування українських проєктів в рамках італійського «зеленого» фонду;
  • поділитися досвідом щодо імплементації європейських норм права.

У Міндовкіллі зазначають, що у сфері захисту довкілля наразі триває первинна оцінка стану імплементації 1637 актів, які аналізуються постатейно.Посилання скопійовано в буфер обміну