Як криворіжці можуть контролювати розслідування щодо незаконної вирубки дерев
Фото: Перший Криворізький
Тому редакція «Першого Криворізького» поспілкувалися з Катериною Таран, юрисконсульткою громадської організації «ДТКР».
До редакції нашого сайту та екоактивістів часто звертаються криворіжці, які вважають, що омолодження дерев місцевими компаніями рівноцінні їх знищенню. Тому після обстеження правоохоронцями, Державною екологічною інспекцією та чиновниками відкриваються кримінальні провадження та підраховують збитки.
Катериною Таран каже, що навіть після фіксації вирубки дерев поліцією заявнику потрібно контролювати розгляд правопорушення:
«Ось ви викликали поліцію, вони вийшли та зафіксували правопорушення. Потім документи просто поїхали у відділок, не відомо чи будуть проводитися інші слідчі дії.
Тому ви маєте право ще раз звернутися до відділку поліції та написати заяву щодо правопорушення або кримінального злочину. У ній обов'язково вказати, що ви викликали на місце патрульну поліцію, дату та місце, номер екіпажу».
Але на цьому юристка не радить зупинятися та після трьох робочих днів звернутися до слідчого з проханням надати номер справи, щоб контролювати проведення слідчих дій.
«Всі процесуальні документи, які складаються під час розслідування доступні заявнику. Тобто можна попросити ознайомитися або запросити копії. І потім ви побачите, які слідчі дії проводилися та чи проводилися взагалі. А якщо не проводилися, то це вже інше питання. І потрібно буде писати заяву про бездіяльність слідчого», — розповідає Катерина Таран.
Екоактивісти говорять, що випадки, коли такі справи закривають правоохоронцями непоодинокі в Україні, тому слід пам'ятати про свої права та обов'язки.
Не за це воює моя дитина, — криворіжці проти вирубки дерев біля їх дому
Редактор: Тетяна Корник