Що буде з цінами на продукти перед Великоднем: що купити криворіжцям вже зараз

Що буде з цінами на продукти перед Великоднем: що купити криворіжцям вже зараз

Фото: Фото з відкритих джерел

Напередодні Великодня зростання цін на продукти харчування не перевищуватиме 5-10%.

Про це в ефірі телемарафону розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За його словами, після Великодня буде зниження ціни на яйця.

“Враховуючи, що ріст цін відбувався протягом року, сказати, що в переддень Великодня ціни зростуть в межах 15-20% не доводиться. Додатковий ріст фактично відштовхне людей купувати цей продукт, враховуючи і платоспроможність українців. Тому, якщо і буде підняття ціни за рахунок попиту, який існуватиме в Україні, то не буде перебільшувати 5-10%”, — сказав Марчук.

Після Великодня буде відігравати свою роль фактор сезонності, потепління, на ринок будуть заходити домашні виробники, а не лише промислові, додав Марчук. Коли з’являтимуть овочі на відкритому грунті, пропозицій ставатиме більше, вони будуть опускатися в ціні.

Водночас ціни в Україні зросли порівняно з минулим роком.

“Протягом кожного місяця 2022 року фактично ми фіксували ріст цін. За статистикою Держстату, в середньому ріст понад 24%. Хоча, якщо розділити на різні види продуктів, деякі подорожчали на 30-35%, деякі на 15%-20%”, — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

В цілому це позначається на сімейному бюджеті, на платоспроможності українців. В 2023 році спостерігається подальша тенденція росту цін на продукти харчування. І вже зараз фіксується ріст цін на м’ясні види продуктів, на молочну продукцію. Топом зростання цін залишаються овочі — через фактор сезонності.

“В цей період ми вже зазвичай мали досить значну пропозицію ранніх овочів з цих територій, вирощених у теплицях. Але зараз вони не постачають на ринок. А ті теплиці, які працюють, вони не повною мірою забезпечують пропозицію на ринок, тому що удари по інфраструктурі, енергетиці призвели до того, що багато хто з бізнесу взагалі не розпочинав. А ті, що розпочинали, їм дуже важно. Відповідно ми бачимо цінову позицію досить високу”, — додав Марчук.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну