Ізоляція в центрі Кривого Рогу: як живуть райони, де зруйнували мости

Ізоляція в центрі Кривого Рогу: як живуть райони, де зруйнували мости

Фото: Перший Криворізький

Після вересневого ракетного обстрілу армією Російської Федерації криворізької дамби залишаються невідновленими десятки невеличких мостів. Саме вони з'єднували два береги річки Інгулець та дозволяли містянам економити час на об’їзді водоймища, вздовж якого побудовані кілька віддалених від ділового центру Кривого Рогу житлових масивів. Сьогодні мешканці прибережних вулиць не можуть дізнатися, на чиєму балансі знаходяться мости, та хто повинен їх реконструювати. І чи повинен взагалі.

Журналісти редакції «Перший Криворізький» поспілкувалися з мешканцями житлового масиву Військове містечко-1, яке зараз відрізане від цивілізації.

Нагадаємо, що 14 вересня 2022 року після 8 ракетних ударів у декількох районах міста не стало води, адже російська армія умисно влучила у гідротехнічну споруду. Це була спроба затопити Кривий Ріг. Під час удару люди не постраждали, але в річці Інгулець тимчасово піднявся рівень води — до 2 метрів. Тоді вода підтопила 112 житлових будинків у долині річки, а сильна течія в заплаві знесла десятки понтонних мостів.

Вже п'ять місяців залишки двох з них та труб знаходяться на прибережжі. А взимку навіть траплялось, що люди намагалися перейти річку по комунальній трубі та падали у воду.Зазначимо, що між залишками мосту затримується та накопичується сміття, яке забруднює річку. Непотріб може перешкоджати доступу кисню для риби та інших водних мешканців.«Ми тут живемо з самого дитинства і завжди був міст через Інгулець. Він з'єднував береги річки в районі Військового містечка-1 та житлового масиву МОДР. На протилежній стороні у багатьох людей дачі, автобусні зупинки, магазини та аптеки.

Я, наприклад, з дому бачу дах своєї дачі, але я повинна тепер діставатися до неї хтозна-як. Сьогодні у нас туди курсує автобус 1-А та маршрутка №300, які завжди забиті, неможливо навіть сісти», — розповідає криворожанка Ольга Диковицька.

Мешканці приватних секторів та депутати райради намагалися дізнатися хто з чиновників або комунальних підприємств має відповідати за ці споруди. Голова ради у Центрально-Міському районі міста Катерина Мурашова офіційно відповіла місцевій депутатці Нуне Волковій, що ці понтонні мости не стоять на балансі ані району, ані міста.

Журналісти «Першого Криворізького» також звернулися зі запитом до чиновників, але на момент написання статті відповідь не надійшла.«Раніше всі ходили пішки через міст: мешканці Антонівки, Всебратського, Нижньої Антонівки, Осичків та інших приватних секторів Військового містечка-1. А зараз тисячі людей відрізані від цивілізації магазинів, аптек. Тепер ми обходимо річку кожного дня по 20-30 хвилин.

Цей міст — невіддільна частина нашого життя та побуту», — говорить криворожанка Оксана Дратковська.


Два мости через річку Інгулець відновили, але коштом промислових підприємств міста, але він знаходиться далеко від приватних секторів Військового містечка-1. Також один з мостів криворіжці замінили так званим поромом, який зробити самостійно.


«Я думала, що останній паром у Кривому Розі бачила у 2000 роках, а виявляється, що й зараз можна перетнути річку Інгулець на чотиримісному поромі. Його сконструювали місцеві», — написала криворожанка Олена у пості в соцмережі.


Архівне фото Олени Саяпіної мосту через річку Інгулець, на місті якого зробили саморобний пором

Вміння та креативність криворіжців звісно дивують, але переходити по трубі та переправлятися саморобним поромом дуже небезпечно, особливо, коли це роблять діти. Тому мешканці приватних секторів дуже занепокоєні.

Зазначимо, що після обстрілів російської армії у Кривому Розі відносно оперативно відновили дамбу Карачунівського водосховища, а ось наслідки її руйнування і досі залишаються актуальними.

Тому журналісти редакції «Перший Криворізький» слідкують за розвитком подій, більше про це читайте у наступних матеріалах.

Матеріал виготовлено у партнерстві з The Institute for War & Peace Reporting


Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну