Загарбники взяли під контроль заповідник «Асканія Нова» на Херсонщині
Фото: 7 чудес України
Про це повідомила у Фейсбуці пресслужба Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна.
"Змушені повідомити про встановлення окупаційною адміністрацією фактичного контролю над Біосферним заповідником "Асканія-Нова" імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що 20 березня в установу прибули "перший заступник керівника адміністрації президента рф С. Кірієнко, «т.в.о. губернатора" Херсонської області, колаборант В. Сальдо та невідома особа у ролі директора, призначеного "Министерством природных ресурсов и экологии Херсонской области" без офіційних представлень – Мєщєряков Д.В.".
За інформацією з відкритих джерел – "Выписка из единого государственного реестра юридических лиц" – Мєщєряковим Д.В. (ІНН 910403459172) зареєстровано "Государственное автономное учреждение "Биосферный заповедник "Аскания-Нова" (без імені Ф.Е. Фальц-Фейна) з датою внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ 7.03.2023 р.
"Таким чином, подальше збереження природоохоронної, науково-дослідної установи міжнародного значення – Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна (Сертифікат ЮНЕСКО від 15.02.1985 р.) – не може бути забезпечене українською адміністрацією та знаходиться під безпосередньою загрозою. Поки персонал продовжує виконувати функціональні обов?язки та здійснює необхідний догляд за колекціями…", — додається в повідомленні.
У заповіднику працівники до цього часу, попри окупацію території, відсутність поточних видатків, цілком порушену транспортну логістику та критичну масу організаційних проблем, забезпечували функціонування в українському форматі та здійснювали передбачені види і обсяги робіт. В основному це відбувалося за рахунок благодійних надходжень з підконтрольної території України, країн ЄС та США, були покриті усі нагальні потреби і поточні витрати по кормах, паливно-мастильних матеріалах, ветпрепаратах, будматеріалах для поточного ремонту вольєрів та приміщень, де утримуються тварини, обладнанню, запчастинах і технічних засобах, необхідних для виконання поточних робіт по охороні природних екосистем, життєзабезпеченню та обслуговуванню зоопарку і дендропарку. Надалі підтримку роботи заповідника за рахунок благодійних надходжень здійснювати неможливо до звільнення лівобережної Херсонщини з-під російської окупації. Наразі працівники, які відмовилися співпрацювати з окупаційною владою, потребують матеріальної підтримки.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"