РГК заявляє про рейдерське захоплення АТ «Криворіжгаз»

РГК заявляє про рейдерське захоплення АТ «Криворіжгаз»

Фото: Бюро економічної безпеки України

Регіональна газова компанія заявила про рейдерське захоплення АТ "Криворіжгаз" силовиками НАК "Нафтогаз України".

Про це вчора, 17 березня, повідомила пресслужба АТ "Криворіжгаз" у Фейсбук.

"17 березня, під приводом проведення обшуку за допомогою силовиків НАК "Нафтогаз України" в особі ДАТ "Чорноморнафтогаз" завела на підприємство критичної інфраструктури Кривого Рогу менеджерів, які були призначені нелегітимно зміненими членами наглядової ради підприємства", — йдеться у повідомленні.

За даними газової компанії, управитель АТ "Криворіжгаз" – ДАТ "Чорноморнафтогаз" – не скликав і не проводив збори акціонерів, а змінив наглядову раду, а потім і правління АТ "Криворіжгаз" самотужки, тобто нелегітимно.

В АТ "Криворіжгаз" заявили, що ц
е вже друге рейдерське захоплення підприємства критичної інфраструктури з початку 2023 року в Дніпропетровській області.

Діючі акціонери газової компанії будуть доводити у суді незаконну зміну наглядових рад і правління у "Криворіжгаз".

Натомість, Бюро економічної безпеки України повідомило про ряд обшуків у 16 облагазів по всій країні. До цього переліку увійшов і Криворізький облгаз.

"Встановлено, що у попередні роки з метою реалізації згаданого протиправного механізму газорозподільчі компанії незаконно відбирали з газотранспортної системи природний газ, системно збільшуючи заборгованість перед державною компанією. Фактично природний газ передавався газорозподільним компаніям в обсязі, який в декілька разів нижче розміру передплаченого. Зібрані таким чином гроші за надані послуги виводили у «тіньовий» обіг на підконтрольні підприємства. У подальшому, фігуранти провадження намагались компенсувати штучно створені борги за рахунок бюджетних коштів", — повідомили в БЕБ.

У ході проведеного Департаментом аналізу інформації та управління ризиками БЕБ аналітичного дослідження фінансово-господарських взаємовідносин товариств по ланцюгу постачання встановлена сума ймовірного завищення податкового кредиту з ПДВ може становити 281 млн грн.

Окрім того аналітики БЕБ встановили, що безтоварні операції проводилися під виглядом закупівлі газу, здійснювалося фінансування інших видів операційної діяльності Групи компаній (надання фінансової допомоги, трейдінгові витрати, виплати дивідендів власникам тощо).

"Детективи БЕБ спільно з оперативниками СБУ локалізували протиправну оборудку регіональних газорозподільчих підприємств з привласнення природного газу, що належить державі. Досудове розслідування у кримінальному проваджені розпочате за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків)", — уточнили в БЕБ.
Крім того, у БЕБ додали, що "у тісній координації з "Нафтогаз України", ще у двох областях керівництво газорозподільчими компаніями повернуто державним представникам".

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну