У Криворізькому районі зняли кадри для німецького документального фільму про загарбницьку війну Росії

У Криворізькому районі зняли кадри для німецького документального фільму про загарбницьку війну Росії

Фото: Перший Криворізький

У Апостоловому на місці зруйнованої російською армією школи зняли кадри для документального фільму про вплив війни на екологію України та світу.

У зйомках взяли участь спеціалісти Державної екологічної інспекції, зокрема і криворожанки Тетяна Калімбет, Світлана Соронко, які працюють у лабораторії, та Олена Криворучкіна, народна депутатка України.

Німецький документальний фільм починається з кадрів кременчуцького торгового центру, у який 27 червня 2022 року влучила ракета російської армії. Під час горіння ТРЦ викиди в атмосферне повітря склали 2 200 тонн шкідливих речовин, про це документалістам розповів Ігор Горжій, начальник Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Полтавській області.

Також у фільмі можна побачити науковців з Нідерландів та Німеччини, які з перших днів повномасштабної війни слідкують за подіями в Україні.

«…Рівень технічних та індустріальних пошкоджень в Україні дуже високий. Ми маємо справу з серйозним ризиком для життя людей та екології.

Я майже з перших днів війни аналізую військові звіти у ЗМІ, соціальних мережах та порівнюю їх із супутниковими зображеннями, щоб побачити повну картину наслідків…», — говорить у документальному фільмі Вен Цвінінбург, експерт нідерландської організації «NGO PAX».

Українські та іноземні вчені продовжують дискусії щодо впливу війни російської армії в Україні екологію, тому що наслідки можуть бути катастрофічними.

Держекоінспекція підрахувала збитки довкіллю, завдані російською армією

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну