Робитимемо це до Перемоги, — об’єднання Генератор влаштовує благодійні концерти

Робитимемо це до Перемоги, — об’єднання Генератор влаштовує благодійні концерти

Фото: Перший Криворізький

Шестеро молодих людей зібрались у кав’ярні і щось жваво обговорюють. Тут "Редакція Першого Криворізького" домовилася про зустріч із молодіжним криворізьким об'єднання "Генератор". Так назвали себе, бо створилися у складні часи відключень електроенергії, коли по місту скрізь гуділи генератори. Вони ж генерують іншу енергію — драйву та єднання.

19 лютого у Кривому Розі відбувся благодійний концерт гурту “Жадан і Собаки”.

“Всі кошти, які ми заробимо під час концерту, ми витратимо на пару автомобілів або пару позашляховиків, кілька дронів чи один пікап.
Культура — це не про розвагу, або не лише про розвагу. Культура — це про цінності, рівновагу, вона наповнює нас сенсами. Бачити за культурними заходами лише розвагу та веселощі — це спрощувати та принижувати людей, які потребують свого національно-культурного руху”
, — говорить письменник і фронтмен гурту “Жадан і Собаки” Сергій Жадан.

Він із музикантами приїхав у Кривий Ріг саме на запрошення молодіжного об’єднання “Генератор”. Учасники та учасниці об’єднання — хлопці та дівчата від 15 до 20 років, які мають спільну мету — розвивати наше місто та наповнювати його сенсами

19-річний Влад Нестеренко навчається на графічного дизайнера, тому у команді “Генератора” відповідає за візуал: афіші, постери, промоушен-продукцію. Хлопець говорить: “Коли у твоїй країні війна, треба якось допомагати. Наскільки можемо, робимо це, і будемо робити, поки не переможемо”. “І потім також”, — додає Софія Онопченко, учениця 11 класу у Центрально-Міському ліцеї. У цій команді Софія займається організаційними питаннями: домовленості з партнерами про продаж квитків, аренду приміщення та іншими.

Концерт “Жадана і Собак” — це другий захід, який організувало об’єднання “Генератор”. Першим був літературний вечір, на якому той таки Жадан читав авторські вірші.

Домовлялась про виступ 18-річна студентка Дарія Гончар. Дівчина вчиться у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі на менеджера соціокультурної діяльності.
“Це дуже суміжно з тим, що робить Генератор”, — говорить Дарія.
Восени дівчина написала Сергію Жадану і запитала, чи може він приїхати з виступом у Кривий Ріг. Сергій відповів: “Звісно”.

Літературний вечір відбувся 15 листопада. Криворіжці розкупили усі квитки на виступ.

“Ми продали 420 квитків та книжки, які привіз Жадан і зібрали 103 тисячі гривень”, — каже Софія Онопченко. Гроші передали Сергію Жадану на придбання автівок для ЗСУ.

Проте того дня через масовану ракетну атаку РФ початок вечора затримався на півтори години.

“Багато людей не дочекались початку та не потрапили на цю подію, Жадан пообіцяв, що приїде ще раз”, — пригадує Софія.
Перший захід об’єднання готувало дещо хаотично, не було чіткої структури в команді — хто за що відповідає, говорить молодь. Тоді їм допомогли з організацією працівники АрселорМіттал Кривий Ріг, які надали приміщення та взяли на себе оформлення необхідних для воєнного часу дозволів (погодження з виконкомом тощо).

Вдруге дівчата та хлопці вирішили робити все самі. Вони розподілили обов’язки, призначили відповідальних за різні напрямки роботи:

Дарія Гончар відповідає за комунікацію з музикантами та інші організаційні питання, Влад Нестеренко — за дизайн, Софія Онопченко — за домовленості з Karabas.com та Garage, Юлія Бондаренко веде соцмережі “Генератора”, Анна Поддуєва відповідальна за прес-релізи, Катерина Таушканова та Олександра Кальчева — волонтерки.



Коли в організації з’явилася структура, молоді криворіжці замислилися над тим, що їм потрібно самоідентифікуватися. Оскільки ідей і пошуків шляхів їх втілення зажди чимало, з’явилась назва “Генератор”. Та й слово нині в топі.

Софія пригадує: “Я сказала, що треба згенерувати назву і Влад запропонував “Генератор”. Ця назва виникла випадково, але дуже влучно”.

За день до концерту “Жадана і Собак” квитків на продаж вже не було. Під час концерту організатори та музиканти зібрали 40 тисяч гривень на аукціоні та від продажу книжок та мерчу: футболок, значків, браслетів та іншого.


Фоторепортаж з концерту дивиться за посиланням.

“Ми собі нічого не беремо, це наша волонтерська діяльність. Все ми передаємо «Жадану і Собакам», особисто Сергію. Він вже на них закуповує автівки для ЗСУ, а потім у соцмережах звітує про витрачені гроші”, — пояснює Дарія.
Сергій Жадан радо відгукується на пропозиції співпраці, працював з різними фондами та волонтерськими проєктами.

“Це дуже молоді люді, це страшенно цікаво, страшенно симпатично, це публіка, якої не було у нас ще рік тому, до цієї великої війни. Звідки вони взялись, ці молоді хлопці і дівчата, нам дуже симпатично, що їх так багато зараз стало.
Вони дуже відкриті, це звичайні підлітки, які сидять у Тік-Ток, які спілкуються на свої теми, мені здається все-таки вони уважніше ставляться до світу, ніж це було кілька років тому”, — говорить Сергій Жадан про криворізьку молодь.

Навесні генераторівці планують продовжити роботу, і вже натякають, кого б могли привезти наступного разу у місто. Звісно, кажуть, керуються власними смаками

“«Діти інженерів», дуже сильно люблю їх, бо слухаю. Також «Структура Щастя», «Blooms Corda» — це все українські гурти, які я постійно слухаю, на концертах яких я вже була, і, думаю, що в Кривому Розі теж було б цікаво відвідати іншій молоді”, — говорить Юлія Бондаренко.
Щоб дізнаватись про нові активності “Генератора”, підпишіться на них у соцмережах.

Гурт “Жадан і Собака” оголосили збір на дрони-камікадзе, задонатити можна на банку.

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Софія Скиба

Посилання скопійовано в буфер обміну