На війну не можна нічого списувати, — Сергій Жадан провів у Кривому Розі благодійний літературний вечір

На війну не можна нічого списувати, — Сергій Жадан провів у Кривому Розі благодійний літературний вечір

Фото: Перший Криворізький

15 листопада у Кривому Розі літературний вечір мав український поет, прозаїк, музикант Сергій Жадан. Це був благодійний вечір - всі зібрані кошти волонтери використають для купівлі автомобіля.

Про це повідомляють журналісти «Першого Криворізького» із місця проведення заходу.

Через масовану ракетну атаку росіян початок читань затримався на півтори години, проте більшість місць у палаці культури на проспекту Металургів, що належить «АрселорМіттал Кривий Ріг», усе ж була зайнята.

Півтори години поет читав твори, написані у різні періоди – до війни, після вторгнення РФ в Україну у 2014-му році, і після повномасштабного вторгнення. Автограф сесія тривала теж годину.

Після неї медійники та медійниці мали можливість поспілкуватися із гостем. Говорили про майбутні візити до Кривого Рогу, про виклики сучасності.

Нижче наводимо відповіді на питання медіа.

Про пам’ятники «пушкіним»

Російської культурного контексту забагато. Мова ж не про те, хороший Пушкін поет чи поганий. Мова про те, щ отак чи інакше російська культура є важливою складовою концепту російського світу. А в концепті російського світу місця Україні немає. Росіяни прийшли нас знищувати, зокрема, своєю культурою [... ] Друзі, якщо ми далі хочемо бути колонією, нехай у нас далі лишаються російські вулиці, російські площі , якщо ж ми далі хочемо жити як незалежна країна, все-таки потрібно будувати свій простір, зокрема, урбаністичний. Це цікаве питання до мешканців вашого міста. Якщо вже хлопці-дівчата на лінії фронту жертвують собою , то ми тут в тилу, хто не тримає зброю в руках, тим більше повинні бути відповідальні і відповідати уявленням про ту Україну, яку ми хочем побудувати.

Все на часі

Все на часі, культура на часі, питання корупції на часі, питання запитів до влади на часі, те, що зараз із Довженко-центр теж на часі. Не можна такі речі робити. Коли з одного боку ми говоримо, що культура є важливою складовою нашої ідентичності, і це війна за те, щоб ми були українцями і жили в Україні. А в цей час у нас в тилу фактично, у столиці знищують дуже потужну і важливу інституцію, яка називається «Довженко центр». Все на часі. На війну не можна нічого списувати.
Зараз Сергій Жадан активно займається волонтерством, працює в тому числі із госпітальєрами, і планує всі виручені кошти направити на купівлю авто. Для кого саме — поки невідомо.


Про ініціативи молоді

«Це справді горизонтальна ініціатива. Це молоді люди, які взялися за організацію, які долучили людей зі світу бізнесу. І я їм дуже вдячний. Бізнес має теж бути україноцентричним. Бо ми звикли, що у нас бізнес аморфний і орієнтований невідомо на що […] Це молоді люди (організатори, -ред.), які будуть жити, я сподіваюся, у вашому місті, у нашій країні і вони визначають контури реальності, в якій ми будемо перебувати. Контури культурної ситуації, яку ми зараз формуємо. Це про стратегію. Це про те, що буде завтра […]», - сказав митець.

У Кривому Розі має бути відповідальна влада

Доки наші хлопці-дівчата б’ються на лінії фронту, ми тут, в тилу, можемо собі дозволити формувати наше майбутнє, щоб коли повернуться, тут не був час кучмізму, час Януковича, щоб тут не була корумпована українська держава. Щоб була та країна, яку всі мріємо бачити – нормальна демократична, з чесними законами, з порядними суддями, з відповідальною владою. Я думаю, що тут, у Кривому Розі, це дуже важливо наголосити.

Сергій Жадан проанонсував читання у грудні та січні, а ще планує приїхати із гуртом «Жадан і собаки».



Повний фоторепортаж дивіться за посиланням.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Фото: Даніїл Токмаков

Посилання скопійовано в буфер обміну