В Україні буде створено центр гуманітарного розмінування

В Україні буде створено центр гуманітарного розмінування

Фото: Перший Криворізький

Через російську агресію Україна на сьогодні є однією з найбільш забруднених мінами й снарядами країн у світі.

Про це під час координаційної наради за участі Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства економіки й ДСНС розповів прем’єр-міністр Дениса Шмигаль.

"Гуманітарне розмінування є першим етапом відновлення деокупованих територій, який дає можливість почати відбудову житла й критичної інфраструктури. Потреба в розмінуванні зростає в міру звільнення українських територій", — зазначив очільник Уряду.

За інформацією ДСНС, розмінування на сьогодні найбільше потребують громади в 10 областях України. Забруднено близько 30% усієї площі держави. За даними МВС, від початку російської агресії органами ДСНС спільно з Національною поліцією було вилучено близько 500 тисяч снарядів та вибухонебезпечних предметів.

За підсумками наради було ухвалено рішення про створення державної установи Український центр гуманітарного розмінування, який виконуватиме функції секретаріату й аналітичного центру та який збиратиме й узагальнюватиме інформацію щодо потреб розмінування в Міноборони, МВС, ДСНС, обласних військових адміністрацій, країн-партнерів та міжнародних організацій.

Як зауважив Прем’єр-міністр, така установа дасть можливість залучити всі можливі ресурси — як внутрішні, так і зовнішні — для проведення розмінування.

Окрім того, за підсумками наради було доручено розробити оперативний порядок утворення і ведення реєстру очищення земель, прискорити сертифікацію іноземних організацій, що працюють у цьому напрямку, розробити технічні регламенти процесів протимінної діяльності.

Читайте також: Криворізьких дітей навчатимуть протимінній безпеці

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"


Посилання скопійовано в буфер обміну