Ціна яєць. Скільки готові заплатити медзаклади Кривого Рогу

Ціна яєць. Скільки готові заплатити медзаклади Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький

Для приготування страв пацієнтам, які лікуються стаціонарно, медичні заклади Кривого Рогу закуповують різні продукти, у тому числі яйця. Редакція підготувала огляд таких закупівель.

Так, наприклад, у Кривому Розі не знайшли фірму, яка продасть яйця міській лікарні № 2 — «тисячці» — і тому оголосили тендер повторно, збільшивши виділені на таку закупівлю кошти.

Понад 83 тисячі яєць планувала закупити міська лікарня №2 Кривого Рогу, пропозицію до участі у тендері подав лише один учасник — ТОВ «Спарта-2015». Ця компанія надала не всі документи — зокрема, експертний висновок та декларацію виробника, тому її пропозицію відхилили і закупівлю оголосили знову. Цього разу за 83 300 яєць готові заплатити на 23 тисячі гривень більше. Наразі є двоє бажаючих продати яйця лікарні: ФОП Ліна Попович та ТОВ «Агроном-КР». Пропозиція ТОВки поки виглядає найбільш економічно вигідною. Вони знизили ціну до 440 тисяч 657 гривень. Про результати тендеру редакція повідомить додатково.

Тобто, можна припустити, що вартість одного яйця складе 6 гривень 39 копійок. На момент підготовки матеріалу вартість одного яйця вроздріб коштувала 5-7 гривень, залежно від сорту яйця та магазину, у якому його купуєш.

Криворізька багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги у січні замовила 20 тисяч 700 яєць у фізособи-підприємця Серафима Ляха.Цьому закладу він продав яйця не нижче 1 категорії класу столові по 5 гривень 80 копійок за штуку, а лікарні № 5 — за 6 гривень за штуку. При тому, що це замовлення було більшим за обсягом. Різниця у підписанні угод склала заледве два тижні.


Лікарня №10 у Кривому Розі теж купувала яйця у Ляха. Тоді ціна одного яйця була 6 гривень 40 копійок. Щоправда, продати всі 6 тисяч яєць Лях не зміг, бо у лікарні змінилися плани.


У системі держзакупівель Prozorro є дані про договір купівлі 1959 яєць лікарнею №4. Така кількість продукції обійшлася лікарні у 12 тисяч 341 гривню. При закупівлях на таку суму коштів проводити тендер за законо не треба.


За даними єдиного вебпорталу використання публічних коштів, цей ФОП з початку 2023 року отримав кошти від Будинку милосердя «Затишок» та лікарні №1 на суму трошки понад 200 тисяч гривень за різні продукти.

Сума ж контрактів, які він підписав з початку року, склала 4 мільйони 849 тисяч гривень. А у 2022 році — 8 402 466 гривень. Більшість із них він вже отримав, якщо вірити даним spending.gov.ua

А от Криворізький протитуберкульозний диспансер Дніпропетровської обласної ради купує яйця по 6 гривень 60 копійок у ТОВ «Альянс фуд», хоча комерційна пропозиція була за ціною 7 гривень 20 копійок за одне яйце С-1. Зауважимо, що цьому закладу вони потрібні не для харчування, а для мікробіологічної діагностики туберкульозу клініко-діагностичною лабораторією. Інформація теж розміщена на Prozorro.Були й інші закупівлі, але попередній огляд говорить про те, що ціна за одне яйце хоч і відрізнялася протягом останніх місяців, але була на рівні із середньостатистичними цінами на цей товар по місту.

При цьому, нагадаємо, Міністерство агрополітики у жовтні пояснювало різке зростання цін на яйця сезонністю і закриттям чи скороченням обсягів виробництва кількома великими виробниками продукції.

Восени гуртова ціна курячих яєць в Україні становила 43 гривні за десяток. Проте уже наприкінці жовтня – на початку листопада ціна мала піти на спад, стверджував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Наразі декілька закладів охорони здоров’я міста оголосили про наміри закупити яйця та вже визначають переможців. Зокрема, купити 31 тисячу яєць планує міська лікарня №16. На це вони заклали 198 тисяч гривень, з чого можна припустити, що дорожче, ніж по 6 гривень 30 копійок за одне яйця платити медзаклад не планує.

Наразі вже є троє охочих постачати товар медзакладу. Про переможця редакція повідомить додатково. Вже зараз можна сказати, що найбільш вигідною є пропозиція ФОП Валентина Коваленко. Вона готова продати яйця за 162 тисячі 440 гривень.При цьому, станом на 22 січня середня ціна яєць у маркетах міста така:

  • «Квочка» — 74,20 гривні/10 штук;
  • «Ясенсвіт» – 74,15 гривні/10 штук;
  • «Ясенсвіт» (С1) – 132,07 гривні/18 штук;
  • «Ясенсвіт» (С1) – 218, 55 гривень/30 штук.

У грудні минулого року середня ціна була нижчою:

  • «Квочка» – 74,15 гривні/10 штук;
  • «Ясенсвіт» – 73,70 гривні/10 штук;
  • «Ясенсвіт» (С1) – 128,46 гривні/18 штук;
  • «Ясенсвіт» (С1) - 218,55 гривні/30 штук.

Загалом роздрібному покупцеві Кривому Розі за десяток яєць потрібно заплатити від 50 до 88 гривень — залежно від якості, торгової марки та ваги товару.

Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


Редактор: Денис Шабанін

Посилання скопійовано в буфер обміну