День святого Валентина 2023 року: історія цього дня та ідеї для святкування

День святого Валентина 2023 року: історія цього дня та ідеї для святкування

Фото: Перший Криворізький

День святого Валентина щорічно відзначають 14 лютого. Цього року День закоханих випадає на вівторок.

Є дві легенди появи свята. Згідно з першою, Валентин був польовим лікарем і священиком за часів імператора Клавдія II. Він таємно від римської влади освячував шлюби римських солдатів - їм забороняли одружуватися, бо це заважало службі Римській імперії.

Валентина згодом стратили 14 лютого 269 року. У 494 році папа Римський проголосив служителя святим і встановив звичай - вважати цей день святом великомученика Валентина.

За іншою легендою, Валентин був римським патрицієм і потай проповідував християнство. У свою віру він звернув слуг, яких вирішено було стратити. І, щоб полегшити страждання приречених, написав їм підбадьорливі листи у формі червоних сердець. В результаті сам же Валентин проміняв своє життя на життя слуг.

Тому 14 лютого закохані висловлюють свої почуття, обмінюються романтичними подарунками, влаштовують побачення.

Головним атрибутом вважається листівка, в якій освідчуються в коханні. В народі її називають "валентинка". Часто листівку роблять у формі сердечок, а також прикрашають голубами, квітами, ангеликами, поцілунками.

Серед кольорів популярні червоний та рожевий. Саме в таких відтінках дарують подарунки. А ще цю дату обирають для спільного проживання чи створення сім'ї.

Як романтично відсвяткувати День святого Валентина

Найпростіший спосіб відсвяткувати День закоханих – влаштувати романтичну вечерю вдома. Вдягніться святково, приготуйте разом вечерю, увімкніть романтичну музику і запаліть свічки. Потім можна подивитися фільм.

Можна замовити столик на двох у новому або вже улюбленому ресторані. Спробуйте нові страви та проведіть вечір без мобільних телефонів. Лише ви вдвох.

Можна провести культурний вечір. Одягніть вечірню сукню та костюм і підіть до опери. Або ж виберіть якусь виставу в театрі чи романтичний фільм у кінотеатрі.

Ще один варіант, як можна відпочити, розслабитися і провести час лише вдвох, це поїхати у SPA-центр чи готель, який надає такі послуги. Сходіть до лазні, на масаж або просто поплавайте в басейні.

Якщо ваша кохана людина далеко від вас, зателефонуйте або напишіть романтичного листа, розкажіть як сильно ви його\її кохаєте незважаючи на кілометри, що вас розділяють.

Повір'я та прикмети на день святого Валентина

Заручини або весілля 14 лютого принесуть щастя та гармонію в сім'ю. А сімейне життя пари буде довгим і радісним.

А ще, якщо закохана пара цього дня дасть обопільну клятву вірності, тоді їхній союз не зможуть зруйнувати жодні перепони.

В давнину молоді дівчата виходили 14 лютого надвір і дивилися на небо: якщо летить багато птахів, то буде багато залицяльників.

Також за пташиними парами намагалися дізнатися, яким буде обранець дівчини. Якщо це синички, тоді наречений буде добрим, молодим та веселим. А ось ворони означають, що на дівчину чекає суворий та старший чоловік.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну