Як визначаються ліміти електроенергії для областей України

Як визначаються ліміти електроенергії для областей України

Фото: Перший Криворізький

Як визначаються об’єми електроенергії та ліміти, які отримує кожна область.

Як це працює, пояснює Укренерго.

Оскільки через серйозні пошкодження енергосистеми ракетними і дроновими атаками росіян електроенергії не вистачає, “Укренерго” як оператор системи розраховує доступні ліміти. При цьому враховується, скільки блоків електростанцій можуть виробляти електроенергію (нагадаємо, що всі великі ТЕС, ТЕЦ і ГЕС України зазнали пошкоджень), стан мережі, попередній рівень споживання в цей період і низка інших параметрів.

Принципи визначення лімітів

Нагадаємо головний принцип існування енергомережі: скільки електроенергії вироблено, стільки ж має бути в цей момент спожито. Дисбаланс у кілька відсотків призводить до аварій в системі.

Зменшення або збільшення лімітів для кожної області залежить виключно від загального обсягу електроенергії, який здатні виробити українські електростанції після 13 ракетних атак та 15 атак дронами. І збільшити чиюсь частку у розподілі лімітів можна тільки одним шляхом - зменшивши частку когось іншого.

Як визначається розподіл електроенергії

Для розрахунку граничних обсягів споживання електроенергії кожне обленерго подає в НЕК “Укренерго” загальний прогноз споживання по своїй області, який має враховувати міграційні процеси, релокацію підприємств, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання та середньомісячні температури по регіону. “Укренерго”, своєю чергою, розраховує у відсотках питому вагу кожної області в загальному обсязі споживання.

Отримані відсотки Укренерго надає на розгляд Міністерства енергетики, воно їх аналізує та погоджує або, при виявленні суттєвих відхилень, надає пропозиції до коригувань. Так, у січні після перевірки показників було виявлено, що деякі обленерго у своїх прогнозах враховували значно нижчі температури, ніж є в цьому сезоні, таким чином намагаючись збільшити свою частку (ліміти) у загальному обсязі споживання.

Міненерго зауважило, що такі розрахунки не відповідають дійсності. Після перерахунку з оновленими даними температури ліміти були збільшені, але не на 30-50%, як пропонували обленерго, а на 3% - саме такою, за розрахунками міністерства, є тенденція до зростання споживання. Такий розподіл, з урахуванням актуальних даних, на сьогодні є найбільш коректним.

Після отримання доведених лімітів обленерго розподіляють наявний обсяг електроенергії наступним чином: насамперед заживлюється критична інфраструктура (водоканали, теплопостачання, лікарні, оборонні підприємства). Список об’єктів критичної інфраструктури визначають місцеві військові адміністрації.

Щоб дізнаватись новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну