Онук побачив вогняну кулю та накрився ковдрою: свідка ракетного удару по Кривому Рогу

Онук побачив вогняну кулю та накрився ковдрою: свідка ракетного удару по Кривому Рогу

Фото: Перший Криворізький

Десятки пошкоджених будинків з вибитими вікнами та без даху побачили журналісти «Першого Криворізького» на вулицях приватного сектора у Довгинцівському районі міста, де 14 січня впала ворожа ракета.

Під час цієї масової ракетної атаки у Кривому Розі пошкоджено приватні й багатоквартирні будинки, заклади освіти та газопровід.

Від російської ракети загинув чоловік, якому було 37 років. Окрім того, травми отримав ще один чоловік.

Сьогодні у приватному секторі Кривого Рогу десятки місцевих мешканців та волонтерів намагаються відновити пошкоджені будівлі та зробити їх більш-менш придатними для життя.

Наша вулиця знаходиться від епіцентру вибуху в 150 метрах. Пам’ятаю, що вибух стався приблизно о 18:06. Тоді ми з чоловіком були на кухні, а онук в іншій кімнаті.

Онук побачив вогняну кулю та накрився ковдрою, щоб вберегтися від уламків, — говорить Валентина Саранчук, свідка ракетного удару по Кривому Рогу.
Валентина Саранчук згадує, що спочатку на кухні від звуку почала опускатися навісна стеля, а потім вона почула сильний вибух. Від якого у їх будинку вилетіли чотири вікна та пішли тріщини по стінах.

Ми дуже злякалися та спочатку вибігли на вулицю, щоб нас не привалило. Потім ми знову почули, що щось летить з неба та ніби падає неподалік від нас. Вогню не було, було дуже багато диму та пилу.

Ми зрозуміли, що то ракета та почали викликати поліцію, — розповідає Валентина.

Криворожанка Юлія Свірідова, координаторкою проєкту «Тепло для зими» від БФ «Caritas Kryvyi Rih» Парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, також приїхала на місце вибуху. Дівчина разом з іншими волонтерами працюють на місці вибуху та приймають заявки від постраждалих на грошову допомогу для відновлення житла.Руйнування в епіцентрі вибуху масштабні. Допомоги потрібно багато. На сусідніх вулицях також чималі руйнування. Сьогодні наслідки спеціалісти попередньо оцінюють від 100 до 150 тисяч гривень на господарство.

Ми будемо надавати кеш-гранти для домогосподарств та виділяти кошти на опалювальні матеріали, — говорить Юлія Свірідова.


Криворіжці, які постраждали від ворожої атаки, можуть розраховувати не лише на допомогу від благодійного фонду, а і держави. Чи надаватиметься допомога з матеріального резерву міста наразі не відомо. Сьогодні у пошкоджених будинках продовжують встановлювати скло та частково відновлювати дахи.Нам сказали, що допоможуть. Зараз поки встановили скло у вікна та дошки, щоб перекрити вікна, — розповідає Вікторія, мешканка багатоповерхового будинку, в якому ударною хвилею також вибило вікна.


Валентина Саранчук розповідає, що вікна, дах та інші пошкодження відновлюють лише після складання акту. Тому деякі сім'ї стоять у черзі на отримання скла та шиферу.

Можна також звернутися через “Дію” за допомогою від держави, ми цього ще не робили. Але плануємо, — говорить Валентина.
Якщо ваші будинки постраждали від удару, напишіть про це редакції.Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Посилання скопійовано в буфер обміну