Уряд встановив мінімальні зарплати медикам на 2023 рік

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Уряд встановив мінімальні зарплати фармацевтичних, медпрацівників та фахівців з реабілітації медзакладів державної та комунальної власності на 2023 рік.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я, відповідна постанова ухвалена під час засідання Кабінету Міністрів у п'ятницю, 13 січня.

Згідно з рішенням уряду, встановлюється мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності за повністю місячну (годинну) норму праці на рівні не менше:

  • 20 тис. грн для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров’я (крім лікарів-інтернів), а також посади фармацевтів у закладах охорони здоров'я (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров’я в закладах охорони здоров'я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров'я;
  • 13,5 тис. грн для осіб, які обіймають посади у закладах охорони здоров’я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів-інтернів та фармацевтів інтернів).

Зазначається, що при обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру враховуються основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Як зазначають в МОЗ, гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85% грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків.

Для лікарів «первинки» та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для отримання вищезгаданої зарплати є мінімум 70% від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами.

Просимо оціни цей матеріал, аби редакція могла у майбутньому бути більш корисними для аудиторії.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.


Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
31 хв

Все гаразд

08 : 10

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com