У криворізькій гімназії з’явиться оновлене укриття

У криворізькій гімназії з’явиться оновлене укриття

Фото: Перший Криворізький/ілюстрація

Ремонт проводитимуть в укритті для школярів та вчителів гімназії № 103, що на вулиці Костенка у Металургійному районі Кривого Рогу.

Фахівці відділу освіти виконкому Металургійної районної у місті ради провели відкриті торги щодо проведення поточного ремонту споруди цивільного захисту у гімназії №103 Кривого Рогу.

Інформація про це розміщена на сайті державних закупівель Prozorro. Чиновники були готові витратити на цей ремонт 350 тисяч гривень.
Тендер оголосили ще у листопаді, скільки коштів із бюджету міста та/чи районів пішло на ремонт укриттів торік наразі невідомо, а от на 2023 рік у бюджеті Кривого Рогу у графі видатків зазначено, що майже 12 мільйонів гривень підуть ремонт споруд цивільного захисту в закладах освіти.


Хто отримав замовлення


Бажання позмагатися за замовлення виникло у двох підприємців із Кривого Рогу — ФОПа Віктора Нікітіна і ФОПа Богдана Лиманського. Перший запропонував відремонтувати укриття за 322 000 гривень, а другий за 345 000 гривень.

Чиновники підписали угоду із Нікітіним, бо його пропозиція виявилася найбільш вигідною, і він подав усі необхідні документи для підписання угоди.

Договір сторони підписали 29 листопада Закінчити ремонт ФОП мав до кінця грудня 2022 року. На сайті, де публікуються дані про проплати, немає інформації про перерахунок коштів ФОПу. Ремонт вже закінчили, повідомила редакції директорка закладу.
За даними аналітичної платформи Youcontrol, цей ФОП отримував замовлення і від інших виконкомів райрад міста та Криворізького району — ремонтував зупиночні павільйони, розбирав стихійні звалища, завозив пісок до річки, підмітав вулиці тощо. Торік він отримав замовлень на майже 3,5 мільйона гривень від різних замовників, які працюють із коштами платників податків.

Що мають зробити


У дефектному акті вказано понад 100 видів робіт, у тому числі розбирання дерев'яних щитових перегородок, пробивання отвору в залізобетонних панелях, знімання унітазів, демонтаж раковин, улаштування бетонних підпірних стін і стін підвалів, установлення металевих дверних коробок, навішування дверей, демонтаж та установка вентиляторів, розбирання облицювання стін з керамічних глазурованих плиток, тинькування тощо.

Щоб подивитися, як виглядало гімназійне укриття до ремонту і як зміниться після, на початку грудня 2022 року редакція інформаційного агентства звернулася до Ірини Герасименко, начальниці Управління преси та інформації міської ради, з проханням організувати зйомку у навчальному закладі. Чиновниця вчергове проігнорувала запит нашому медіа. А сам заклад на прохання редакції запросив на оглядини.Нагадаємо, наприкінці листопада депутат Криворізької міської ради Олександр Піскун повідомляв, що у нашому місті 74 освітні заклади завершили ремонт укриттів і чекають на ймовірне повернення учнів та учениць за парти. Яке рішення прийнято остаточно — медіа наразі невідомо, хоча канікули закінчуються вже на наступному тижні. При цьому на сайті держзакупівель є інформація про закупівлю відділом освіти продуктів, що може свідчити про повернення дітей до очного навчання.

Ми звернулися до директорки Управління освіти та науки виконкому міськради по коментар, наразі очікуємо відповідь.

Зазначимо, що це не єдина гімназія чи ліцей, де ремонтують чи ремонтували укриття. Редакція інформаційного агентства 1kr.ua продовжить стежити за цим видом видатків із бюджету міста.

Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


Фото: Даніїл Токмаков

Редактор: Денис Шабанін

Посилання скопійовано в буфер обміну