Аграріям до 19 січня потрібно зареєструвати права на землю

Аграріям до 19 січня потрібно зареєструвати права на землю

Фото: Перший Криворізький

Згідно з чинним законодавством (закон України №2698-IX) до 19 січня 2023 року необхідно здійснити державну реєстрацію речових прав на сільськогосподарські земляні ділянки.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Це стосується тих ділянок, що були отримані в користування за спрощеною процедурою строком до 1 року на період дії воєнного стану.

Потрібно зареєструвати права на угіддя, що перебувають на праві постійного користування у фермерів, або ж тих ділянок, що передані в оренду іншим аграріям на період війни.

Окрім того, у законі йдеться й про ділянки, щодо яких були укладені договори про передачу прав на землекористування.

При цьому, самі права оренди комунальних сільськогосподарських земель реєструвати не потрібно, якщо вони були укладені за спрощеною процедурою без проведення аукціонів з територіальними громадами.

Аграріям варто поквапитись із поданням заяв на реєстрацію, адже часу залишилось небагато. Так, закон набув чинності 19 листопада, відповідно до Закону України, орендар або суборендар має подати заяву про держреєстрацію протягом двох місяці.

Договір про оренду буде припинено лише у разі неподаної заяви протягом трьох місяців.

Водночас, якщо врожай на ділянці, не внесеної до Держреєстру, був засіяний землекористувачем до закінчення терміну дії договору про оренду, землекористувач все одно має право на збір такого врожаю.

Якщо ви прочитали цю новину, то пропонуємо пройти невелике опитування, результати якого допоможуть редакції та сайту «Перший Криворізький» стати краще для вас

Посилання скопійовано в буфер обміну